You are not logged in.

Forum znajduje się w trybie "archiwalnym" (tylko do odczytu).
Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji na naszym nowym forum: https://forum.runesofmagic.gameforge.com/

Dear visitor, welcome to Runes of Magic PL. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, July 22nd 2016, 1:08pm

Rycerski dylemat

Witam,

Zdecydowałem się założyć temat ze względu iż obecne tematy nie do końca potrafią udzielić mi odpowiedzi i ponadto są dość nieaktualne (patrząc po datach ich powstania).
To może zaczniemy od tego, że kiedyś grałem w Runes of Magic na serwerze Saoraid w gildii Darkness (ciekawe czy ktoś jeszcze kojarzy) i postanowiłem wrócić do korzeni jednakże moje konto założone z dobre 5 lat temu, prawdopodobnie zostało skasowane lub nie mogę odnaleźć maila (zresztą nie mam pojęcia jakie mogło być 2 hasło do postaci). Założyłem nowe konto, nową postać z tym samym nickiem co kiedyś i okazało się, że nick jest wolny (chyba moja hipoteza się potwierdziła o kasowaniu nieaktywnych kont).

Dobra nie przedłużając ten offtop przechodzę do setna sprawy.
Zdecydowałem się grać rycerzem jednakże nie jestem w stanie dość do wniosku, która z klas będzie idealna pod dungi. Każda z "subclass" ma swoje plusy, jednakże ze względu na "nieświeże" informacje wolałem dopytać się jakiegoś aktywnego high-lvl knighta jak wyglądają obecnie 3 typy knighta pod PvE czy zaszły jakieś poważne zmiany czy też nie.

Interesują mnie:

- Knight/Mage
- Knight/Warrior
- Knight/Scout

Moje oczekiwania:
Względna przeżywalność + wystarczająco dobre trzymanie na sobie aggro

Widziałem gdzieś w tematach, że ludzie polecają championa jako jednego z topowych tanków, lecz ja wybrałem knighta więc proszę uszanować mój wybór i nie proponować mi innej klasy.

Proszę też nie odsyłać mnie do innych tematów, gdyż już na początku wspomniałem iż data ich publikacji nie przemawia do mnie patrząc jaki dzisiaj mamy dzień i rok.

Wypowiedzi śmieszków i hejterów z góry będę ignorować.

Miałem przyjemność wczoraj poznać jakiegoś członka gildii Ignis, który wydał się być bardzo sympatyczny i chętny pomóc, jednakże on był magiem więc nie pomógłby mi w takim stopniu jakim zrobiłby to main knight (jeżeli to czytasz pozdrawiam :p)

Razz

Wygrałem II Wojne Spamowa !

• Send private message

2

Friday, July 22nd 2016, 2:59pm

W dziedzinie tankowania dużo się nie zmieniło. Jedyna większa zmiana to skrócenie władnego i naprawienie elitki 70 k/w.
Poradniki dotyczące tanków są nadal w miarę aktualne, tylko statowanie trochę inne.

Rycerz/woj jako tank, ryc/kapłan jako support/off tank.
Ryc/zwiad nadaje się tylko i wyłącznie na wojny.
Ryc/mag jest doskonały na wojny, da się też nim tankować, ale jest to inna bajka. Jako jedyny rycek statuje się i bije magicznie.

Tak to w skrócie wygląda.

Bezik87

Pomocnik Oka Mądrości

• Send private message

3

Friday, July 22nd 2016, 3:01pm

Postaram się krótko odpowiedzieć i subiektywnie.

Na 1 miejscu uważam Rycerza/Wojownika. (Władne Odstraszanie, możliwość rzucenia cięcia na bossa, generuje dobre aggro). Sam też grałem tym połączeniem parę lat i mógłbym dużo o nim opowiedzieć.

Dobrym połączeniem jest też Rycerz/Mag. (Świetne aggro, potrafi wykręcić dps i świetny pod pvp, jedyny "minus" - jeśli można to tak nazwać ubierany jest pod maga) Najwięcej mógłby tu wypowiedzieć się Korim, który gra właśnie takim połączeniem u Nas w Gildii i świetnie mu to idzie. Pewnie to zrobi.

Na koniec moja propozycja jeśli nie zdecydował byś się na K/M - na jedną z subklas wybrać zwiadowcę na bardzo dobre wsparcie dla gildii podczas wojen.
Alternator
WD/W - W/S
Cath
Gildia Ignis

4

Friday, July 22nd 2016, 3:34pm

Dziękuje serdecznie Razz jak i Bezik87 za odpowiedzenia na mój temat.
Z pewnością poczekam na wypowiedź Korima, gdyż jego poradnik na K/M był bardzo ciekawy i wzbudził moje zainteresowanie grą rycerzem.
Gra z pewnością mnie wciągnie więc istnieje możliwość, że będę częściej przebywał na forum w celu "przypomnienia" sobie jak ta gra funkcjonowała, ponieważ nie bardzo jest kogo pytać na mapie. W sadzie nie spotkałem zbyt wiele osób, ale to pewnie ze względu na niski poziom.

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś zdecyduje się wypowiedzieć na temat rycerza, co by nie przysporzyło mi dużych kłopotów w grze :)

PS. Bezik87 wasza gildia nie prowadzi może jakiejś akademii :D? Granie w mmorpg solo troszkę bywa nudne, a z tego co wiem to wasza gildia przyjmuje tylko "napakowane" postacie ;)

Bezik87

Pomocnik Oka Mądrości

• Send private message

5

Friday, July 22nd 2016, 5:12pm

PS. Bezik87 wasza gildia nie prowadzi może jakiejś akademii ? Granie w mmorpg solo troszkę bywa nudne, a z tego co wiem to wasza gildia przyjmuje tylko "napakowane" postacie
O akademii nic mi nie wiadomo ale zawsze możesz podpytać coś będąc online. Na pewno ktoś Ci coś opowie lub przekieruje tam gdzie trzeba.
Alternator
WD/W - W/S
Cath
Gildia Ignis

6

Saturday, July 23rd 2016, 3:40pm

Benzik87 jeżeli istnieje szansa "zawołać" Korima na forum byłbym bardzo wdzięczny gdyż jestem bliski podjęcia decyzji co do rycerza i chciałbym poznać jego opinię jak wygląda różnica między K/W, K/M pod względem trzymania aggro i samej przeżywalności ^^

Kagzu85

Szalony Siecznik

Occupation: Brjukarz

• Send private message

7

Saturday, July 23rd 2016, 10:45pm

Benzik87 jeżeli istnieje szansa "zawołać" Korima na forum byłbym bardzo wdzięczny gdyż jestem bliski podjęcia decyzji co do rycerza i chciałbym poznać jego opinię jak wygląda różnica między K/W, K/M pod względem trzymania aggro i samej przeżywalności ^^
Witaj, wybacz że dopiero teraz odpisuje ale ostatnio jestem dość zajęty i nie mam czasu nawet się logować do gry.

Ryc/mag moze nabić bardzo duże aggro które jednak jest zależne od robionego dps oraz broni którą posiada. W moim przypadku jest to miecz 1h + tarcza na trash oraz pvp ( + 16 t8 na statah anihilkach ) oraz mlot 2h +20 t12 na bossy. Aggro generowane na trashu ( trzeba odpowiednio się odpalać... ) to okolo 3-5kk na mobku i 10/20kk jak pobieram trasch z załej sali. Na bossach z aggro jest różnie bo dużo zależy od składu pt ( czytaj bufferów/debufferów ) ale dolna granica to 60kk ( gdy bossy padają barrdzo szybko w te kilka sekund ).

Przeżywalność jest pewnie podobna jak u k/w, idzie ustać dużo ale to zależne jest raczej od leczyków.

Reasumując, k/m jak i k/w mają podobną przeżywalność, ten pierwszy nabija więcej dmg i lepiej trzyma aggro ale drógi posiada debuffa który pomimo iż został znerfiony ciągle jest bardzo pomocny przy szybkim zbijaniu bossów. Dodatkowo by grać k/m musisz mieć bardzo dobre eq piercienie +20 dużo mattu i kryta magicznego ( około 100k matt na czysto i 7000k kryta magicznego / ja mając 78% mam średnio na bosie tylko 40% trafień krytycznych... ).

Szczerze to k/w wydaje się tańszym w ubraniu i za razem ( dzięki debuffowi ) ciut lepszym tankiem. K/M to postać raczej dla ''pasjonatów z pojemnym portfelem'' oczywiście można nim wytankować wszystko a na wojnach gildii w eq tankowym sieję sie zniszczenie ale ubranie tej postaci do poziomu endgame nie jest proste ;)

Jak znajdę troszke czasu to postaram sie odpowiedzieć konkretniej na wszystkie pytania :beer:
Korim
Rycerz < 100 > Mag
:beer: Ignis Guild :beer:

8

Sunday, July 24th 2016, 10:55am

Dzięki za poświęcenie mi czasu na odpowiedź :)
Nic się nie stało, że dopiero teraz odpisujesz zawsze w pierwszej kolejności życie realne potem forum i gry ;)
Bardzo klarownie wyjaśniłeś to co mnie głównie nękało.
Co racja pieniążki co miesiąc wpadają, ale nie wiem czy chce pakować kasę w grę. Zainwestowałem raz pieniążki, ponieważ bez mounta może być ciężko w tej grze (z tego co pamiętam z przed 5ciu lat). Czytając "+16 tier8" i "+20 t12" wiedziałem, że są to cholernie drogie zabawki, które od tank sobie nie zrobisz :D możliwe, że lepszym wyborem dla mnie będzie warrior. Na pvp często pewnie nie będę chodził, bo tam przeważa grubość portfela ;D (pamiętam te czasy jak Darkness walczyło z niemcami, a Ci ubrani w t10-t12).

Nie masz nic przeciwko gdybym od czasu do czasu napisał do Ciebie w grze z pytaniami odnośnie knighta?

9

Monday, July 25th 2016, 11:59pm

Mimo, że odpowiedź udzielono to jeszcze dodam coś od siebie.

Ogólnie rzecz biorąc obecnie tank nie jest aż tak bardzo drogi do ubrania jak kiedyś. Staty są relatywnie niskie w porównaniu do innych, a ich dostępność całkiem przyzwoita. W dodatku statuje się dwoma, a nawet trzema różnymi statami( w przypadku fizycznych tanków), co pozwana na sporą oszczędność w postaci statów za łuski. Broń i tarcza to podstawa, więc takie przedmioty jakie ma Korim są niezbędne, choć i t11 w broni jest w sam raz. A co do pozostałego EQ to nie ma zbytnio problemu z uzyskaniem go, bo i z craftu i za pamiątki można dorwać ciekawe rzeczy, więc nie jest źle.
Natomiast co do połączeń...

Zacznę od K/S. Jest to klasa w tej chwili raczej niegrywalna w PvE. Jesli się już pojawia to na wojenkach w celu używania jedynego skillą, jakim są Święte Okowy wzmocnione elitką - zmora każdego, bo stać xx sekund i czekac aż cię zabiją nie jest przyjemne... Do chodzenia na instancję nijak się obecnie nadaje, chyba że jako podpora dla głównego taunta w celu gwałtownego podniesienia aggro.

K/W to najlepszy tank fizyczny z połączeń Rycerza. Chyba jako jedyny jest w stanie zapewnić sobie immuna na obrażenia bez użycia niewrażliwek typu Święta Aura. W dodatku nabija wysokie aggro i wzmacnia jedyny skill obszarowy Rycerza. Dodatkowym plusem jest pasywka na obrażenia z elitki niskopoziomowej, a to BAAAAARDZO pomaga bić cokolwiek. No i wspomniany wcześniej skill Władne Odstraszanie, który na maksymalnym poziomie zwiększa zadawane w cel obrażenia o blisko 50% jest genialnym wsparciem dla DPS-ów na instancji. Fajna przeżywalność i ciekawe połączenie skilli powoduje, że jest to jedno z lepszych połączeń Rycerza do PvE. PvP to już nieco inna bajka, bo nie dostaje ze skilli nic, co by mu pomogło przetrwać napaść przeciwnika(oprócz wspomnianej niewrażliwości, lecz to tylko na kilka sekund).

K/M jest natomiast postacią... nietypową. BIje magicznie, statuje się magicznie i łazi w ubrankach, przez co wymaga ogromnego nakładu golda. Jednakże dobrze poprowadzony i ogarnięty w pełni potrafi robić za DPS-a i tanka w jednym. Nie wspominając o tym, że można nim świetnie sobie radzić solo - czy to na strefie czy różnych instancjach. Na wojnach sieje postrach. Gdy chamsko odpalony wpadnie w grupkę ludzi pozostają po nim tylko krzyki "Zabił mnie!", "Padłem" itp. :D Sam osobiście nie grałem, ale Korim odpowiednio jest w stanie ci naświetlić to połączenie :)

Ktoś wspominał o K/P... Bardzo przyjemne połączenie do gry solo, bo masz i więcej defa fizycznego oraz magicznego, i więcej odpałek, i leczenie... Natomiast na endgame sprawuje się tak sobie. Aggro tego połączenia jest o 1/3 mniejsze od K/W nawet z użyciem buffka zwiększającym jego generowanie o 25%. Jako główny tank słaby, lecz wsparcie na instancji już bardziej. Zmniejsza generowane aggro innym graczom, rzuca buffka na obrażenia na 30 sekund, redukcja obrażeń dla party... I na tym tyle. Natomiast jest to dobre połączenie na wojny moim zdaniem. Codziennie biegam nim na wojenkę i nie zamienił bym na nic innego. Bo jak widzę jak 5 osób próbuje mnie zabić, podczas gdy inni członkowie ich po kolei wybijają, to wojenki, mimo swych minusów, nabierają kolorów :P Głównie rozchodzi się o skill leczący postać procentowo, bo na +97 leczy on 32% całego HP. A gdy o leczenie ciężko, to te 200k dodatkowego HP co 7 sekund potrafi uratować tyłek :) Do tego masz Kapciową niewrażliwkę i skill zdejmujący większość unieruchomień :)

Dla grania tą postacią liczą się 2 rzeczy: wytrwałość i OGAR przede wszystkim! :D Bo bycie Ryckiem, nie ważne jakim, to nie łatwe zadanie, lecz warte włożonych trudów :)

Powodzenia i obyś znalazł swoje miejsce wśród nas na nowo :)
Nieśmiertelny ZAQES

Rycerz/Kapłan/Wojownik/Mag
100/100/100/100
Serwer: Saoraid ----> Vesna ----> Nawia
Gildia: Mysticalguild ----> Thor ----> Moonlight ----> Mlekołaki ---> Asgard