You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Runes of Magic PL. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Tompior

Wysłannik Oka Mądrości

• Send private message

21

Friday, July 30th 2010, 11:24am

Witam,
zaczalem wczoraj grac w RoM i mam pytanie:

Gram Zwiadowca/Straznikiem (S/WD) i chce lvlowac glownie zwiadowce.
Czy ktos moze mi powiedziec, jak po kolei rozdawac skille zwiadowcy i w co dodawac punkty mojej drugiej klasie?
Z gory thx :)

22

Tuesday, August 3rd 2010, 10:43am

Drugiej klasie wlasciwie rozdaje sie punkty tylko w skile z zakladki general poniewaz tylko tych mozesz uzywac...

23

Tuesday, August 3rd 2010, 12:26pm

Do zmaksowania są skille: Charged Chop (Charged Power zamienia to na dystansowy, z dobrą bronią 1-h może się przydać, kiedy focusa brakuje na skille scouta), Savage power (odpalać, kiedy tylko jest możliwe) i Enhanced Accuracy (w zasadzie scout nie ma problemu z trafianiem, ale lepiej mieć jeszcze mniej miss). Briar shield zadaje minimlane damage, jest tylko potrzebny do Thorn Arrow, wiec zostawiamy, Power of the Wood Spirit - za małe damage by warto podnosić, jak już focusa brak na inne skille, to lepszy od tego będzie Shot, Elven amulet - nie leveluje się.
Elluna (Knight/Priest)/Arebell (Warden/Scout) - The Factory [Macantacht]

24

Wednesday, August 4th 2010, 3:37pm

Bzdury piszesz kochany,
Charged Chop bierze dmg z main hand a nie z luku/kuszy a jako ze nie tierujemy naszego sztyletu to ten atak bedzie poprsotu slaby... pozatym jego cast time jest olbrzymi...

Savage power ze wzgledu na cooldown ma sens zarzucenie tylko przed walka a nie nonstop

Enchanted Accuracy jest pasywem wiec wogole nie wlaczamy...

Briar Shield neguje obrazenia fizyczne czyli na 55 lvl tego skila odbijamy okolo 70 obrazen fizycznych z kazdego ataku skierowanego na nas, czyli jak mob nas normalnie atakuje za 200 obrazen to po wlaczeniu bedzie na robil tylko 130 obrazen na uderzenie...

PoTWS jest jedynym spamowalnym skilem nie dystansowym jaki w tej kombinacji mamy ktorego dmg jest skalowalny, i moze nam sie przydac jesli wszystkie CD mamy wykorzystane, a mob juz podszedl do nas...

25

Wednesday, August 4th 2010, 4:36pm

Pisząc od dobrej broni nie miałem na myśli byle sztyletu, a raczej coś takiego: http://romdata.getbuffed.com/?i=212182 (nawet ze statami ma jakieś 720-800 DPS (zaleznie czy wbijemy statmi T4 czy T5), co razem z bonusem do damage skilla wynikającym z dłuższego czasu castowania może dawać w wyniku damage warte używania Charged Chopa czasami).

Savage power - 'kiedy tylko jest możliwe' = najlepiej wrzucenie do autobuffującego addona (17% więcej PA zwykle daje jakiś efekt dla wszystkich skilli).

Enhanced accuracy - włączać nie trzeba, ale levelowanie tego skilla jest jak najbardziej wskazane.

Briar shield wbrew temu co można z opisu wnioskować, nie zmniejsza wcale damage otrzymywanego, a tylko zadaje damage dla atakującego moba. Warto levelować skilla dla 70 damage raz na kilka minut (bo częściej raczej scout nie pozwoli się podejść na tyle blisko, żeby mob zaatakował)? Zresztą nawet gdyby ten skill odbijał damage, to na levelu 55 i wyższym te 70 damage to znikomy ułamek damage zadawanego przez moby (200 to można by sie spodziewać od moba na poziomie 30, na 55 raczej 2k damage co najmniej).

Co do PoWS, to jak już mob podejdzie blisko, a wszystkie skille są na CD, to ja bym raczej spamował Joint Blowa, licząc że mob dostanie roota i można będzie odskoczyć poza jego zasięg, ale może i te parę kilo damage z PoWS (wiecej się nie wyciągnie raczej, nawet z lepszą bronią niż byle sztylet) może czasem wystarczyć żeby dobić potworka. Za rzadko gram jako scout, żeby mieć tu pewność, więc może i warto go levelować jako scout.
Elluna (Knight/Priest)/Arebell (Warden/Scout) - The Factory [Macantacht]

26

Wednesday, August 4th 2010, 4:43pm

ok w takim badz razie przetestuje briar shield dzis po poludniu, mowiac szczerze bylem przekonany ze dziala tak jak ma w opisie...

Savage power mam zamiar wrzuci do macra auto atakajucego...

enchenced accuracy zdaje sie napisalem aby maksowac w pierwszym poscie :)
imho i tak jest sens wymaksowac wszystkie skile z generala wardena, poniewaz punktow i tak nam jeszcze zostanie :)

G0l3C

Wysłannik Oka Mądrości

• Send private message

27

Thursday, August 5th 2010, 9:51am

Quoted from "tsura22;46504"

Po co str?

dex/pat z DoD, dex/pat z WA, dex/pat z DL, stama/pat z DoD, Hp/Pat z Dod/WA, ewentualnie w ostateczności dex/sta.

I proszę masz 6 stat. Po co wkładać tam str?

Tsura mógłbyś wytłumaczyć te wszystkie skróty ? 1/2 kojarzę ale reszte to nic ;/

stranger115

Szczęśliwy Posiadacz

• "stranger115" has been banned

Occupation: GRANIE W RoM

• Send private message

28

Thursday, August 5th 2010, 10:10am

wedlug mnie to polaczenie lezy i kwiczy tyle powiem bo warden to walczy tylko duchem praktycznie a zwiad sam i to nie trzyma sie najlepiej warden/ druid ale to juz zalezy od upodobania

tsura22

RoM Mentor PL

• "tsura22" has been banned

Occupation: Studenciak

• Send private message

29

Thursday, August 5th 2010, 1:10pm

Quoted from "stranger115;53152"

wedlug mnie to polaczenie lezy i kwiczy tyle powiem bo warden to walczy tylko duchem praktycznie a zwiad sam i to nie trzyma sie najlepiej warden/ druid ale to juz zalezy od upodobania

O czy m ty człowieku piszesz? Zwiadowca/Strażnik to jest zwiadowca z subką strażnik. Nie może używać petów. Poza tym jeżeli jedno z najsilniejszych połączeń w grze jest dla ciebie słabe to spoko. A już podawanie przykładu strażnik/druid jako coś dobre wiele mówi o twojej wiedzy.

30

Thursday, August 5th 2010, 1:25pm

Quoted from "tsura22;53389"

O czy m ty człowieku piszesz? Zwiadowca/Strażnik to jest zwiadowca z subką strażnik. Nie może używać petów. Poza tym jeżeli jedno z najsilniejszych połączeń w grze jest dla ciebie słabe to spoko. A już podawanie przykładu strażnik/druid jako coś dobre wiele mówi o twojej wiedzy.

Dokładnie to samo chciałęm napisać, ale sobie powiedziałem, poczekam na rakcje innych żeby nie było że sam jeden musze mojej kombinacji bronić :D

Quoted from "G0l3C;53131"

Tsura mógłbyś wytłumaczyć te wszystkie skróty ? 1/2 kojarzę ale reszte to nic ;/

To może ja mimo ze to offtop troche dex/pat to jest skrót od zreczność i atak fizyczny, HP czyli punkty życia

DoD to Dongeon of Dalanis (instancja w dalanis)
DL to Demon Lord (instacja w wulkanie)
WA to Warnoken Arena ( instacja w południowej kniei janost)

yayuuu

Oko Mądrości

Occupation: Informatyk

• Send private message

31

Monday, August 9th 2010, 2:57pm

Ja obecnie gram strażnikiem / zwiadowcą, ale i tutaj mogę się wypowiedzieć, gdyż tworząc postać byłem zdecydowany na zwiadowcę z subką strażnika. Przeglądając elite dla zwiadowcy połączenie ze strażnikiem wydawało mi się najsilniejsze.
Po 1: Pasywny skill zwiększający obrażenia i otrzymywane leczenie
Po 2: Możliwość ukrycia się na 6 sekund
Po 3: Używanie skilli wpływa na inne skille (takie niby combo), konkretnie Przycelowanie, Ukryte niebezpieczeństwo oraz Zamaskuj Zapach.

Jeśli chodzi o druida to jedyny plus to że może sobie wrzucać krwawą strzałę solo i się leczyć, podobnie zresztą z kapłanem. Ogólnie rzecz biorąc strażnik wydaje się jedną z lepszych subek na wielu klasach.

CyberZe - widziałem, że czytałeś moją wersję buildu dla strażnika. Co do zwiadowcy - gram innymi skillami niż Ty. Na razie nie opiszę tutaj mojego buildu na zwiadowcy gdyż mam prawie 57 lvl i nie mogę jeszcze używać części sprzętu a nie lubię się wypowiadać dopuki czegoś nie przetestuję. Jeśli build będzie działał tak jak planuję to zapewne dorzucę tutaj swoje 3 grosze ;)

32

Wednesday, August 11th 2010, 7:40am

W sumie jak tak czytam to faktycznie zwiadowca/strażnik jest dobry,tyle że zwiadowca/rogal ma jeszcze jedną broń ergo więcej statów.

tsura22

RoM Mentor PL

• "tsura22" has been banned

Occupation: Studenciak

• Send private message

33

Wednesday, August 11th 2010, 9:22am

Tak ostatnio analizowałem obrażenia s/r i s/wd. Skille s/wd zadają więcej obrażeń, ALE skill s/r - osłabiająca strzała, powoduje, że po podliczeniu obrażeń party i czasu bicia bossa - więcej obrażeń zada s/r (nie mówiąc już o party). Połączenie w jednym party s/r i s/wd było by chyba najwydajniejsze.

34

Wednesday, August 11th 2010, 9:29am

to bez watpienia... jesli porownamy s/wd i s/r solo to raczje s/r > s/wd
ale w party gdzie sa obaj zawsze wyjdzie s/wd > s/r
staty statami ale skile tez sa istotne a kilka procent do dmg droga nie chodzi ze stat tego nie uzyskasz :)

yayuuu

Oko Mądrości

Occupation: Informatyk

• Send private message

35

Monday, August 16th 2010, 10:44am

Wbiłem nareszcie zwiadowcą 58 więc mam 58/58 i mogę coś powiedzieć na temat mojego buildu na zwiadowcy.

Łuk którego używam to:
Wielki Łuk Smoczego Diabła (bo nazwa się zmieniła)
prędkość ataku 2.4

Rozwinięte skille
- Wszystkie zwiększające obrażenia, crity itp.
- Mistrzostwo w szybkim strzelaniu
- Strzał
- Wampiryczne Strzały
- Przycelowanie
- Ukryte Niebezpieczeństwo
- Pole Ostrzału

Jak gram?
Walkę zaczynam od przycelowania (oczywiście pole ostrzału włączone kiedy tylko się da, również dar enciątka koniecznie)
Po przycelowaniu wampir i spamm na zmianę Strzał oraz Strzał Automatyczny (Strzał zadaje około 6k obrażeń, automatyczny około 3k obrażeń, dar enciątka około 350 obrażeń)
Oba skille przeładowują się 1 sekundę (jednym z nich można spammować z taką szybkością jak wietrznymi, dwoma 2x szybciej), nie używają fokusu!!!
Poza tym kiedy tylko Wampir i Ukryte Niebezpieczeństwo się przeładuje można użyć w międzyczasie. Oczywiście jeśli buff z Ukrytego Niebezpieczeństwa się aktywuje TRZEBA użyć przycelowanie.

Teraz trochę liczb
Mój atak fizyczny na zwiadowcy - 9.3k
Atak Magiczny - 1.8k
Obrażenia - 1.8k
Obrażenia magiczne - 900
Strzał - ponad 6k (obrażenia w moby na moim lvl)
Strzał Automatyczny - 3k
Dar Enciątka - 350
Przycelowanie - 13k
Oczywiście obrażenia podane bez krytycznych i tak raczej mniej więcej.

Myślę, że 6k (Strzał) + 3k (SA) + 350(DE) to więcej niż da się osiągnąć jakąś salwą czy wietrznymi strzałami.

Co do łuku - uważam, że ten który mam w endgame jest najsilniejszy z tego powodu, że endgame sety dają dodatkowo około 400 obrażeń dodatkowych co powoduje, że im szybszy łuk tym te obrażenia dają więcej.

Bhaal1980

Pomocnik Oka Mądrości

Occupation: Teleinformatyka

• Send private message

36

Friday, August 27th 2010, 12:28pm

CyberZe- bardzo ładny poradnik. Osobiście zacząłem przygodę z ROM jako m/r według wskazówek Tsury. Grało się całkiem nieźle, aczkolwiek po ostatnich zawirowaniach z maną ( nawet jeśli zmienią za jakiś czas damage na %, to raczej nie zostawią kosztów many na obecnym poziomie, scouta w dps taki mag raczej też nie przeskoczy) przerzuciłem się na s/wd. Expi się masakrycznie szybko, szczególnie wd/s -zwierzak bije mobka, ja w tym czasie leję innego (np. przy robieniu daily). Jeśli jakaś elitka 3-4L wyższa- to waląc razem mobek pada w parę sekund. Zaletą jest też większa przeżywalność takiego połączenia. Osobiście będę jednak expił s/wd (PT z mebelków pójdą dla głównej), kombinację wd/s zakuję w chaina i przyda się czasem na instach.

Thx wszystkim za porady dla tej kombinacji.

Bhaal
Scout/Warden
Saoraid

37

Friday, September 3rd 2010, 1:20pm

Grając wd/s doszedlem do poziomu 48/39. chcac byc dpsem musze trzasnac s/wd na głowna bez wątpienia, wd/ staje sie postacia malo przydatna w pt. nie myle sie?Postaram sie wykorzystac to wszystko czego sie dowiedzialem od was i innnych poradnikow pozdrawiam. brak mi tylko wiedzy o statowaniu eQ dla s/ wd , sila i wytrzymałosc, hp?? prosze o odp

38

Friday, September 3rd 2010, 1:39pm

przeciez masz opis co statowac patt>dex>sta, w ostatecznosci mozesz dac hp str do tego ale nie polecam

Quoted from "Bhaal1980;66355"

CyberZe- bardzo ładny poradnik. Osobiście zacząłem przygodę z ROM jako m/r według wskazówek Tsury. Grało się całkiem nieźle, aczkolwiek po ostatnich zawirowaniach z maną ( nawet jeśli zmienią za jakiś czas damage na %, to raczej nie zostawią kosztów many na obecnym poziomie, scouta w dps taki mag raczej też nie przeskoczy) przerzuciłem się na s/wd. Expi się masakrycznie szybko, szczególnie wd/s -zwierzak bije mobka, ja w tym czasie leję innego (np. przy robieniu daily). Jeśli jakaś elitka 3-4L wyższa- to waląc razem mobek pada w parę sekund. Zaletą jest też większa przeżywalność takiego połączenia. Osobiście będę jednak expił s/wd (PT z mebelków pójdą dla głównej), kombinację wd/s zakuję w chaina i przyda się czasem na instach.

Thx wszystkim za porady dla tej kombinacji.

Bhaal
Scout/Warden
Saoraid

czyli zrobisz dokladnie to co polecam :P
najpierw wd/s dla szybkiego lvlowania a potem zmiana na s/wd i juz jestes najlepszym dpsem tylko itemkow nazbierac i heja :)

PS. dzieki za cieple slowa, no i mam nadzieje ze faktycznie pomoglem komus :D

Zyvik

Szczęśliwy Posiadacz

• Send private message

39

Friday, September 3rd 2010, 2:58pm

Quoted from "yayuuu;60796"

Po przycelowaniu wampir i spamm na zmianę Strzał oraz Strzał Automatyczny (Strzał zadaje około 6k obrażeń, automatyczny około 3k obrażeń, dar enciątka około 350 obrażeń)
Oba skille przeładowują się 1 sekundę (jednym z nich można spammować z taką szybkością jak wietrznymi, dwoma 2x szybciej), nie używają fokusu!!!

Nie mam doświadczenia, dlatego pytam.:) Moja kusza strzela raz na 3.5 sekundy. Jak mogę spamować strzał lub automatyczny strzał co 1 sek? No i moim zdaniem nietrafne porównanie do wietrznych, gdzie licząc efekt mrozu da się wytrzelić więcej razy? Może strzał i automatyczny strzał masz taki szybki z uwagi na jakiś dodatkowy efekt, hm?

Zyvik

Szczęśliwy Posiadacz

• Send private message

40

Friday, September 3rd 2010, 3:09pm

Quoted from "CyberZe;71086"

PS. dzieki za cieple slowa, no i mam nadzieje ze faktycznie pomoglem komus :D

Oczzywiście, zapomniałem, wstyd. Wielkie dzięki za poradnik, sporo skorzystałem i nieomieszkam skorzystać. Tym bardziej dziękuję, że w wielu grach w przeszłości wybierałem postać typu elf/łuk/zręczność. No chyba, że był do wyboru krasnolud:)))) - w Neverwinterze wręcz znalazłem swoją podobiznę (stary,łysy i z brodą):))).Szkoda, że tu automat rozdaje punktu przy awansie... Pozdrawiam.