You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Runes of Magic PL. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

leavitt

Wysłannik Oka Mądrości

• Send private message

21

Thursday, July 28th 2011, 11:50pm

Pora trochę odświerzyć wątek. Po pierwsze ogromnie dziękuję za poradnik. To na nim opierałem rozwój swojej obecnej postaci ( zwiad/rycek - 65/43 ) i dzięki niemu zachciało mi się grać tym połączeniem. Mam jednak pare uwag odnosie ważności niekótrych umiejętności i ich używania podczas walki. Może was zadziwię ale moim głównym ( i na zwykłych mobkach w zasadzie jedynym ) skillem jest osłabienie pancerza. Porównałem obrażenia zadawane przez owe osłabienie na 43 lvl z wietrznymi strzałami na 55 lvl, efekt ogromnie mnie zaskoczył. Otóż osłabienie pancerza zadawało o 3k większe obrażenia od 12 lvl większej wietrznej !! Do tego wspaniała spamowalność, -12% defa dla mobka ( co też zwiększa zadawane obrażenia ) czyni z tej umiejętności a nie z wietrznej głównym skillem. Dodatkowym plusem osłabienia pancerza jest fakt korzystania z many a nie fokus. przy obecnej mojej ilości w okolicach 7k, gdzie koszt osłabienia wynosi ok 150 ( nie pamiętam dokładnie ) to łatwo policzyć, że mogę rzucić 46 razy ten skill bez nabierania many. Z wietrzną o tyle problem, że trzeba uważać na fokus i już w dłuższym wymiarze walki rzuci się ją mniej razy niż osłabienie. Częściej można więc korzystać z salwy czy też wampirycznej strzały a nie wybierać to albo to. Mówiąc już o problemach z fokusem nie sposób nie wspomnieć o Polu Ostrzału. Otóż z wyeliminowaniem problemu z fokusem ( czyli przejściu na osłabienie pancerza ) można trzymać tą umiejętność odpaloną cały czas !! Byle tylko pamiętać o 3 minutach :) W 90% sytuacji po skonczeniu tych 3 min mam dalej fokus w okolicach 100%, czasami tylko coś regeneracja szwankuje i spada poniżej 50%.
Tak naprawdę nie widzę żadnego plusa na korzyść wietrznej strzały w porównaniu do osłabienia pancerza ( może jedynie poza możliwością spowolnienia mobka ^^ ). Jakbym miał możliwość resetu skilli ( a nie chcę na to kasy wydawać :P ) to bym i strzał i wietrzne + buff dla nich po prostu wywalił i nic tam nie dawał.

Jeżeli ktoś ma inne zdanie to zapraszam do dyskusji :)

Jeszcze raz dziękuję ci eldownachi za ten poradnik !!

eldownachi

Pomocnik Oka Mądrości

• "eldownachi" started this thread

• Send private message

22

Friday, July 29th 2011, 12:12am

Leavitt, jak najbardziej, zgadzam się z Tobą, rozbrojenie to podstawowy skill dla S/K, pierwsza część poradnika na to wskazuje. :) Ale Wietrznych bym nie wywalał, może to jakaś moja schiza, ale zawsze mi się zdawało, że rzucenie parę Wietrznych z rzędu trwa "mrugnięcie okiem". :)

23

Tuesday, January 24th 2012, 8:54pm

Czy jest to aktualne? macro skile itd?
[img][/img]

Mistyk93

Szczęśliwy Posiadacz

Occupation: Technik Handlu na razie...

• Send private message

24

Saturday, July 28th 2012, 10:59am

Heh właśnie wróciłem do rom'a i powiem, że na forum bulid s/k i jakieś tam strzępki na temat s/r są prawie dobre ale radze poprostu zajrzeć na pl.runesdatabase.com i samemu podjąc decyzję które skile będą dal Ciebie najlepsze w combo, jeżeli to twój pierwszy raz w rom'ie to daj znać na privie, dogadamy się na godzinę i postaram Ci się dokładniej pomóc. Tak nawiasem to napewno max. Przebijająca strzała wymiata na instach jak cię trash goni 8 sek dwa hity i trash'a nie ma :D
Scout\Rogue 60\50
Gildia dalej zwiedzam i zwiedzam

[RIGHT]Miano turysty gildyjnego podoba mi się, więc będę zwiedzał tak długo, aż znajdę sobie ten zakątek który najbardziej będzie przypominał mi wymarzoną gildię. [/RIGHT]
[RIGHT]I lost my soul, but I still have hope ...[/RIGHT]
Chcemy handlu diamentami z innymi graczami ( to co teraz mamy to nie handel ! )

Jeśli popierasz moje zdanie, skopiuj to do swojej sygnatury

25

Friday, October 19th 2012, 10:19pm

Co do S/K i zmiany w 5.0.1:

Scout/Knight:

• Elite skill - Healing Shot: The main part of the skill description reads now: Fires one Shot at the target causing 60 ranged weapon DPS. When it hits, it will also heal the party member with the lowest maximum HP by 30 + 30 times (ranged weapon damage)…
  • Z

Z forum amerykańskiego, żeby uniknąć błędów, jakie Zuri popełniał często w notkach aktualizacyjnych...

Co znaczy 60 ranged weapon dps? Czy to tak, jak ze strażnikowym Ramię w Ramię, gdzie 3 dps znaczyło 300% lub Przycelowaniem, gdzie 2-8 dps znaczyło 200%-800%? W 6000% dps nie wierzę, bo takie coś raczej możliwe nie jest. Jeśli więc inaczej, to jak?
RoM: V 2010 - IX 2012.
Forum RoM: ??? - 06. 01. 2013. (w kwestii doradczej w sprawach contentu)

Kod koloru tła forum: #1e1e1e, może komuś się przyda, żeby np nie pisać [10 znaków] tylko kropki w kolorze tła forum, które pozwolą napisać "3 znakowy" post... Kolor tła okna pisania posta jest inny, więc nie patrzcie na to, kod forum po publikacji jest #1e1e1e, wielokrotnie sprawdzane i zawsze działało.

eldownachi

Pomocnik Oka Mądrości

• "eldownachi" started this thread

• Send private message

26

Friday, October 19th 2012, 11:51pm

Biorąc po uwagę fakt, że w tej grze nie wszystko jest takie jakie się wydaje być na pierwszy rzut oka (exemplum limit mądrości dla kapłana), to ta sytuacja jest wręcz wyjątkowo trudna do rozwiązania. Niestety o działaniu skilla można przekonać się wyłącznie empirycznie, gdyż twórcy "nie chcą zabierać nam przyjemności z odkrywania" (z góry uprzedzam - to nawet w zamierzeniach nie miał być dokładny cytat). Zatem pytanie jest proste - czy jakikolwiek S/K gra jeszcze na polskich serwerach? Ja powiem szczerze, że ostatnio jak wchodziłem to widziałem dużo S/WD, trochę S/R i paru S/W (serwer Perun). Nie wiem czemu, bo S/K jest przecież najlepszy! :)