You are not logged in.

leavitt

Wysłannik Oka Mądrości

• Send private message

21

Thursday, July 28th 2011, 11:50pm

Pora trochę odświerzyć wątek. Po pierwsze ogromnie dziękuję za poradnik. To na nim opierałem rozwój swojej obecnej postaci ( zwiad/rycek - 65/43 ) i dzięki niemu zachciało mi się grać tym połączeniem. Mam jednak pare uwag odnosie ważności niekótrych umiejętności i ich używania podczas walki. Może was zadziwię ale moim głównym ( i na zwykłych mobkach w zasadzie jedynym ) skillem jest osłabienie pancerza. Porównałem obrażenia zadawane przez owe osłabienie na 43 lvl z wietrznymi strzałami na 55 lvl, efekt ogromnie mnie zaskoczył. Otóż osłabienie pancerza zadawało o 3k większe obrażenia od 12 lvl większej wietrznej !! Do tego wspaniała spamowalność, -12% defa dla mobka ( co też zwiększa zadawane obrażenia ) czyni z tej umiejętności a nie z wietrznej głównym skillem. Dodatkowym plusem osłabienia pancerza jest fakt korzystania z many a nie fokus. przy obecnej mojej ilości w okolicach 7k, gdzie koszt osłabienia wynosi ok 150 ( nie pamiętam dokładnie ) to łatwo policzyć, że mogę rzucić 46 razy ten skill bez nabierania many. Z wietrzną o tyle problem, że trzeba uważać na fokus i już w dłuższym wymiarze walki rzuci się ją mniej razy niż osłabienie. Częściej można więc korzystać z salwy czy też wampirycznej strzały a nie wybierać to albo to. Mówiąc już o problemach z fokusem nie sposób nie wspomnieć o Polu Ostrzału. Otóż z wyeliminowaniem problemu z fokusem ( czyli przejściu na osłabienie pancerza ) można trzymać tą umiejętność odpaloną cały czas !! Byle tylko pamiętać o 3 minutach :) W 90% sytuacji po skonczeniu tych 3 min mam dalej fokus w okolicach 100%, czasami tylko coś regeneracja szwankuje i spada poniżej 50%.
Tak naprawdę nie widzę żadnego plusa na korzyść wietrznej strzały w porównaniu do osłabienia pancerza ( może jedynie poza możliwością spowolnienia mobka ^^ ). Jakbym miał możliwość resetu skilli ( a nie chcę na to kasy wydawać :P ) to bym i strzał i wietrzne + buff dla nich po prostu wywalił i nic tam nie dawał.

Jeżeli ktoś ma inne zdanie to zapraszam do dyskusji :)

Jeszcze raz dziękuję ci eldownachi za ten poradnik !!

eldownachi

Pomocnik Oka Mądrości

• "eldownachi" started this thread

• Send private message

22

Friday, July 29th 2011, 12:12am

Leavitt, jak najbardziej, zgadzam się z Tobą, rozbrojenie to podstawowy skill dla S/K, pierwsza część poradnika na to wskazuje. :) Ale Wietrznych bym nie wywalał, może to jakaś moja schiza, ale zawsze mi się zdawało, że rzucenie parę Wietrznych z rzędu trwa "mrugnięcie okiem". :)

23

Tuesday, January 24th 2012, 8:54pm

Czy jest to aktualne? macro skile itd?
[img][/img]

Mistyk93

Szczęśliwy Posiadacz

Occupation: Technik Handlu na razie...

• Send private message

24

Saturday, July 28th 2012, 10:59am

Heh właśnie wróciłem do rom'a i powiem, że na forum bulid s/k i jakieś tam strzępki na temat s/r są prawie dobre ale radze poprostu zajrzeć na pl.runesdatabase.com i samemu podjąc decyzję które skile będą dal Ciebie najlepsze w combo, jeżeli to twój pierwszy raz w rom'ie to daj znać na privie, dogadamy się na godzinę i postaram Ci się dokładniej pomóc. Tak nawiasem to napewno max. Przebijająca strzała wymiata na instach jak cię trash goni 8 sek dwa hity i trash'a nie ma :D
Scout\Rogue 60\50
Gildia dalej zwiedzam i zwiedzam

[RIGHT]Miano turysty gildyjnego podoba mi się, więc będę zwiedzał tak długo, aż znajdę sobie ten zakątek który najbardziej będzie przypominał mi wymarzoną gildię. [/RIGHT]
[RIGHT]I lost my soul, but I still have hope ...[/RIGHT]
Chcemy handlu diamentami z innymi graczami ( to co teraz mamy to nie handel ! )

Jeśli popierasz moje zdanie, skopiuj to do swojej sygnatury

25

Friday, October 19th 2012, 10:19pm

Co do S/K i zmiany w 5.0.1:

Scout/Knight:

• Elite skill - Healing Shot: The main part of the skill description reads now: Fires one Shot at the target causing 60 ranged weapon DPS. When it hits, it will also heal the party member with the lowest maximum HP by 30 + 30 times (ranged weapon damage)…
  • Z

Z forum amerykańskiego, żeby uniknąć błędów, jakie Zuri popełniał często w notkach aktualizacyjnych...

Co znaczy 60 ranged weapon dps? Czy to tak, jak ze strażnikowym Ramię w Ramię, gdzie 3 dps znaczyło 300% lub Przycelowaniem, gdzie 2-8 dps znaczyło 200%-800%? W 6000% dps nie wierzę, bo takie coś raczej możliwe nie jest. Jeśli więc inaczej, to jak?
RoM: V 2010 - IX 2012.
Forum RoM: ??? - 06. 01. 2013. (w kwestii doradczej w sprawach contentu)

Kod koloru tła forum: #1e1e1e, może komuś się przyda, żeby np nie pisać [10 znaków] tylko kropki w kolorze tła forum, które pozwolą napisać "3 znakowy" post... Kolor tła okna pisania posta jest inny, więc nie patrzcie na to, kod forum po publikacji jest #1e1e1e, wielokrotnie sprawdzane i zawsze działało.

eldownachi

Pomocnik Oka Mądrości

• "eldownachi" started this thread

• Send private message

26

Friday, October 19th 2012, 11:51pm

Biorąc po uwagę fakt, że w tej grze nie wszystko jest takie jakie się wydaje być na pierwszy rzut oka (exemplum limit mądrości dla kapłana), to ta sytuacja jest wręcz wyjątkowo trudna do rozwiązania. Niestety o działaniu skilla można przekonać się wyłącznie empirycznie, gdyż twórcy "nie chcą zabierać nam przyjemności z odkrywania" (z góry uprzedzam - to nawet w zamierzeniach nie miał być dokładny cytat). Zatem pytanie jest proste - czy jakikolwiek S/K gra jeszcze na polskich serwerach? Ja powiem szczerze, że ostatnio jak wchodziłem to widziałem dużo S/WD, trochę S/R i paru S/W (serwer Perun). Nie wiem czemu, bo S/K jest przecież najlepszy! :)

1 user apart from you is browsing this thread:

1 guests