You are not logged in.

1

Wednesday, April 9th 2014, 10:06pm

Sposob na ekspresowe przerzucanie itemkow na alty

Chcialem ten temat zamiescic w dziale poradniki, ale wylogowuje mnie za kazdym razem jak wejde do tego dzialu, nvm.

Kazdy boryka sie z problemem przenoszenia itemkow na alty, czy to podczas produkcji tierow czy innych czynnosci. Przerzucanie przez skrzynke nie jest zle, ale skrzynka blokuje sie po wyslaniu bodaj 50 itemkow i konieczny jest relog. Pozatym trzeba za kazdym razem biegac do skrzynki itd. Mozna tez probowac przenosic przez opcje handel majac 2 otwarte klienty. I ja z tej opcji korzystam, z tym ze ja ulepszylem. :D
Potrzebne sa nam 2 addony:
Autotrade
http://www.curse.com/addons/rom/autotrade
GuildSiege Quick Trade
http://www.curse.com/addons/rom/guildsiege-quicktrade

Wypadalo by tez zaopatrzyc sie w notepad++, bo zdecydowanie ulatwia cala sprawe.
http://notepad-plus-plus.org/

Kiedy mamy co trzeba zabieramy sie do modyfikacji addona GuildSiege:
Wchodzimy do folderu addons, potem do folderu GuildSiege_QuickTrade, nastepnie otwieramy w notepad++ plik GSQT.lua
Interesuja nas linie 22 i 23 czyli:

Source code

1
2
local GS_ID = 
local MERRIT_ID =

w pierwszej zapisany jest ID mapy, odpowiada ona za to gdzie pojawi sie opcja szybkiego handlu. Ja mam ustawione na 10000, bo jest to ID Varanas a jak wiadomo tam najblizej sa dostepne brudne kamienie fuzji.
Druga wartosc to ID itemu jaki bedzie przerzucany w moim przypadku jest to 228966 sa to paski na 81lvl dostepne min w Fiordzie.
Co jesli chcemy szybko przenosic temy w innym miejscu? Wpisujemy w chat:

Source code

1
/Script DEFAULT_CHAT_FRAME:AddMessage(GetCurrentWorldMapID());

To co sie wyswietli to aktualny ID mapy.
ID itemku mozemy wyciagnac np z addonu ItemPreview.

Jak to teraz dziala? Podciagamy alta do Varanas do handlarza fuzjonami. Jedziemy na fiord zaladowujemy caly plecak paskami na 81 lvl.
Ustawiamy altowi w okienku addona guild siege "Collect" a na naszym mainie "Donate", klikamy opcje handel i w ciagu ulamka sekundy mamy przeniesione 8 paskow. :thumbsup: Kupujemy altem brudne fusiony i odpalamy addon fusion czy tez extended fusion.
To chyba wszystko ;)
Wd/W/S 87/87/51

Uure

Szalony Siecznik

• Send private message

2

Sunday, April 13th 2014, 2:21pm

Fajne. Dzieki za podpowiedz - moze to samo przyda sie tez do innych rzeczy!

Troche offtop 1:
skrzynka blokuje sie po wyslaniu bodaj 50 itemkow i konieczny jest relog
U mnie to jest duzo pozniej - z UltimateMailMod zazwyczaj moge wyslac ok. 5 plecakow (150 itemkow) zanim potrzebny jest relog: moze ktos ma pomysl co powoduje problem? Wyglada jak wewnetrzny blad w UltimateMailMod ktory zaczyna przekladac itemki zamiast wkladac je do poczty.

Troche offtop 2:
Varanas a jak wiadomo tam najblizej sa dostepne brudne kamienie fuzji
Tyle ze w twoim sposobie musisz dowiezc recznie pasy z Fiordow do Varanas. :(

Ja robie inaczej: w Obsydiance npc od fuzjonow jest tuz przy skrzynce pocztowej. Wiec: odpalam trzy RoMy, jedna postac na Fiordzie, jenda w Obsydiance, ten alt ktory bedzie kleil - gdziekolwiek przy skrzynce.

W UltimateMailMod wybralem 2 przyciski ktore i tak nie dzialaja: niebieskie i fioletowe przepisy. W UltimateMailMod\Recipient\Characters.lua w odpowiednie 2 linie wpisalem nick postaci ktora bedzie kleic:
UMM_MSI_RECIPE_SEND_TO14 = "TENKTORYKLEI"; -- Blue Recipes => Fuzjony
UMM_MSI_RECIPE_SEND_TO15 = "TENKTORYKLEI"; -- Magenta Recipes => Pasy

W UltimateMailMod\Library\ItemDB.lua zmienilem 14 i 15 tak ze poczawszy od linii 59 plik wyglada tak:

Source code

1
2
3
4
5
6
7
8
    elseif (id == 13) then
      result = "GRecipes";		-- release 5.0.1.2553
    elseif (id == 14) then
      result = "Fuzjony";		-- UURE
    elseif (id == 15) then
      result = "Pasy";			-- UURE
    elseif (id == 16) then
      result = "Guild";			-- release 5.0.0.2545
(zmieniona tylko linia 4 i 6)

W UltimateMailMod\MassSendItems\MassSendItems.lua dodalem odpowiednie czesci. Od linii 634 moj plik wyglada tak:

Source code

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
	elseif (R == 200 and G == 5 and B == 248) and (type == "MRecipes") then								-- release 5.0.1.2553
		if(Sol.string.StartsWith(UMMBagManager.ItemList[index].Name,UMM_RECIPES_NAME_PREFIX)) then		-- release 5.0.1.2553
			UMMBagManager.ItemList[index].Marked = true;													-- release 5.0.1.2553
		end																								-- release 5.0.1.2553
	elseif (type == "Fuzjony") then
		if (UMMBagManager.ItemList[index].Name == "Losowy Kamień Fuzji") then
		end
	elseif (type == "Pasy") then
		if (UMMBagManager.ItemList[index].Name == "Przywołanie Pasa") then
		end
	elseif (type == "Potions") then
(dodane linie 5-12)

I juz: przedostatni przycisk zaznacza wszystkie pasy i wybiera nazwe postaci - wyslanie zajmuje chwilke. Przed-przedostatni - fuzjony.

Edit: acha, i potem wysylam: z 1 postaci 15 fuzjonow, potem z 2. 30 pasow, potem (moze byc od razu) z 1. 30 fuzjonow, potem 30 pasow, 30 fuzjonow itp. Odbierajacy widzy bloki po 30 itemkow wiec za pierwszym razem jak otworzy poczte odbierze 15 fuz + 15 pasow, za nastepnym 15 pasow+15fuz itd -> zawsze dostaje komplety po 15 par gotowych do zmielenia.
------------- NAWIA - najlepszy polski serwer! :P -------------

This post has been edited 1 times, last edit by "Uure" (Apr 18th 2014, 11:21am)

Uure

Szalony Siecznik

• Send private message

3

Monday, April 14th 2014, 4:18am

Macra - kupowanie pasow i fuzjonow

To jeszcze dwia drobne ulatwienia do tierowania: jak otworzymy sklep z pasami (Fiord lub Sarlo), to macro:

Source code

1
/run for i=1,10 do StoreBuyItem(13,1) end
kupi 10 najtanszych czystych pasow.

Jak otworzymy sklep z fuzjonami (Varanas/Obsydianowa) to macro:

Source code

1
/run for i=1,10 do StoreBuyItem(8,1) end
kupi 10 najtanszych fuzjonow.

Szybciej niz klikac i unika sie bledow.

UWAGA: tego typu macra dzialaja w kazdym innym sklepie tez (kupowanie materialow w czasie festiwalu rzemiosla itp.) wiec warto je sobie dopasowac jesli czesto kupujecie to samo u tego samego NPCa.
UWAGA: te macra zaleza od kolejnosci itemkow w sklepie - jesli np. zostanie kiedys dodany jakis item to trzeba je odpowiednio zmienic. Po prostu zaczynamy liczyc itemki w sklepie 1-2-3 itd az dojdziemy do tego ktory chcemy kupowac: najtansze fuzjony sa na pozycji 8, i to jest 8 w "StoreBuyItem(>>8<<" w drugim makrze powyzej.

4

Monday, April 14th 2014, 12:59pm

Quoted

U mnie to jest duzo pozniej - z UltimateMailMod zazwyczaj moge wyslac
ok. 5 plecakow (150 itemkow) zanim potrzebny jest relog: moze ktos ma
pomysl co powoduje problem? Wyglada jak wewnetrzny blad w
UltimateMailMod ktory zaczyna przekladac itemki zamiast wkladac je do
poczty.

Rowniez korzystam z UMM i limit w moim przypadku wynosi dokladnie 60 itemkow, nie wydaje mi sie ze jest to jakis blad addona, poprostu zabezpieczenie w grze przed zlagowaniem serwera masowym przesylaniem itemow. Problem ten nie wystepuje jesli wysyla sie powiedzmy 50 itemow i robi sie 5-10min przerwe.

Quoted

Tyle ze w twoim sposobie musisz dowiezc recznie pasy z Fiordow do Varanas.

Zawsze mozna skorzystac z runek przenoszacych :p
Wd/W/S 87/87/51

5

Tuesday, April 15th 2014, 10:06am

A ja znowu kombinuję jeszcze troszkę inaczej, na dwa konta :D.

Jedno konto stawiam pod NPC od kamieni fuzji na Rorazan - tam też jest bliziutko od NPC do poczty. Drugie konto, to które kleić będzie tiery, ląduje u mnie na Wyjącym Fiordzie - jest blisko do NPC z paskami i skrzynki pocztowej.

Na pierwszym koncie kupuje fuzjony i wysyłam je na alta, gdzie po zakupie odpowiedniej ilości pasków - sklejam kamień many.
Minus tego rozwiązania to fakt, że alt, na którym mam kleić tiery powinien mieć dostęp do Wyjącego Fiordu, ale z runkami portalu lecącymi ze skrzynek udało mi się temu problemowi zaradzić ;).

Co do UMM. Też z niego korzystam i, tak jak Wolf, mam limit wynoszący jakieś 60 - 90 itemków - potem poczta sama w sobie mi się wiesza i nie wysyła już nic więcej. Omijam to nieco szybciej niż robienie sobie 5 - 10 minut przerwy. Mianowicie po zwieszeniu się poczty, postacią którą wysyłam fuzjony, zmieniam kanał (z zastrzeżeniem, że na danej strefie jest taka możliwość) - pomaga. Oczywiście, prędzej czy później, relog jest wręcz konieczny.
Bangarang!

'Nie zawsze trzeba wygrywać żeby być zwycięzcą. Czasem wystarczy, że inni przegrają.'

6

Saturday, April 19th 2014, 1:35am

edit. a jednak źle to sprawdziłem, na limit 60 itemków działa zmiana strefy, kanału albo relog. Ja jak kupuję paski to wchodzę sobie do domku na fiordzie, a gdy kupuje kamienie w varanas, to zmieniam kanał

This post has been edited 3 times, last edit by "Vithalin" (Apr 20th 2014, 3:52pm)

7

Sunday, July 27th 2014, 3:58pm

Te dwa addony co są potrzebne u mnie nie działają po wgraniu plików nie pokazują sie w grze.

Uure

Szalony Siecznik

• Send private message

8

Tuesday, July 29th 2014, 12:26pm

Te dwa addony co są potrzebne u mnie nie działają po wgraniu plików nie pokazują sie w grze.
Jesli dobrze rozumiem - autotrade nie jest tak naprawde potrzebny. Na wojnie uzywamy GuildSiege Quick Trade (GSQT) i dziala bez autotrade, wiec po modyfikacji musi dzialac tez do fuzjonow/pasow?

moczok123, inne addony sciagales recznie i wiesz gdzie maja byc zainstalowane i dzialaja itd. tak?

GSQT jest oparty o strefe - jesli nie zrobiles zmian opisanych przez Wolfa (albo jesli stoisz nie w Varanas) to rzeczywiscie nic nie zobaczysz...

Nie masz aby 2 wersji GSQT w dwoch katalogach? Moge sobie latwo wyobrazic ze bedzie jakis konflikt itp. (np. config z innego katalogu bylby uzywany zamiast tego z nowego itp.). Zaczalbym z tylko 1 wersja GSQT.

A, notepad++ to wiecej niz "ulatwienie sprawy" - kodowanie znakow specjalnych bedzie kompletnie skaszanione jesli bedziesz edytowal pliki lua zwylkym notatnikiem! Wystarczy otworzyc plik w zwyklym notatniku, zachowac i juz ... nic nie bedzie dzialalo! moczok123: sciagnij notepad++ i jeszcze raz "czysta" wersje GSQT. Klikasz odwrotnym przyciskiem myszy na GSQT.lua i wybierasz "Edytuj w notepad++" => na poczatek mozesz zmienic tylko id strefy. Po zachowaniu i przelogowaniu powinines zobaczyc dodatkowa ramke z haczykiem uaktywniajacym addon i wyborem "Donate/Collect".

Aheo

Szalony Siecznik

Occupation: Inseminator

• Send private message

9

Sunday, February 21st 2016, 10:20pm

To jeszcze dwia drobne ulatwienia do tierowania: jak otworzymy sklep z pasami (Fiord lub Sarlo), to macro:

Source code

1
/run for i=1,10 do StoreBuyItem(13,1) end
kupi 10 najtanszych czystych pasow.

Jak otworzymy sklep z fuzjonami (Varanas/Obsydianowa) to macro:

Source code

1
/run for i=1,10 do StoreBuyItem(8,1) end
kupi 10 najtanszych fuzjonow.

Szybciej niz klikac i unika sie bledow.

UWAGA: tego typu macra dzialaja w kazdym innym sklepie tez (kupowanie materialow w czasie festiwalu rzemiosla itp.) wiec warto je sobie dopasowac jesli czesto kupujecie to samo u tego samego NPCa.
UWAGA: te macra zaleza od kolejnosci itemkow w sklepie - jesli np. zostanie kiedys dodany jakis item to trzeba je odpowiednio zmienic. Po prostu zaczynamy liczyc itemki w sklepie 1-2-3 itd az dojdziemy do tego ktory chcemy kupowac: najtansze fuzjony sa na pozycji 8, i to jest 8 w "StoreBuyItem(>>8<<" w drugim makrze powyzej.

Witam i odkopuje: pytanie zaś, jak zmodyfikować te macra aby kupywały po innej/wiecej ilości pasków i kamienii, ktoś wie ?? :)

VIESNAKI żądają dostępu do morza !!!

10

Sunday, February 21st 2016, 10:24pm

Zmieniasz 10 na np.:30 i kupje ci 30 szt.

Aheo

Szalony Siecznik

• Send private message

11

Sunday, February 21st 2016, 10:54pm

No własnie kiedys to sprawdzałem jak i teraz - niestety dalej nie działa, kupuje nadal 10 szt, może to jakiś limit ?

Razz

Wygrałem II Wojne Spamowa !

• Send private message

12

Sunday, February 21st 2016, 11:52pm

Zanim przedmioty wpadną do plecaka (trwa to długo) są ustawiane w durnej kolejce, która ma limit 6 albo 10 sztuk. Nie da się kupić jednocześnie więcej sztuk. Trzeba odczekać aż przedmioty z kolejki znajdą się w plecaku.
Jedyny sposób na obejście problemu to powielić w makrze pętle for i porozdzielać komendą wait.

13

Monday, February 22nd 2016, 9:52am

Najprościej jest chyba użyć addonu "AdvancedCashShop"
http://www.curse.com/addons/rom/advancedcashshop
Klikasz na dany przedmiot z "shift" i wpisujesz ilość jaką zamierzasz nabyć, diała na rzeczy które się nie stakują, również umożliwia wysyłanie kilku prezentów na raz z IS.

Aheo

Szalony Siecznik

• Send private message

14

Monday, February 22nd 2016, 3:22pm

Rumcjas, ten sposób tez nie działa - wyświetla się standardowy napis "Przedmiotów, których nie można ułożyć w stos, nie można też kupić więcej niż 1 jednocześnie" :(

OK, sposób Razza wydaje się najrozsądniejszy z opcją dodania /wait 6.0 i powtarzaniem macra.

This post has been edited 5 times, last edit by "Aheo" (Feb 22nd 2016, 7:50pm)

Aheo

Szalony Siecznik

• Send private message

15

Sunday, November 19th 2017, 1:14pm

Ktoś pamięta jak edytować UMM'a aby zaznaczał w plecaku masowo miejsca od-do ?

Reynmar

Oko Mądrości

Occupation: Audytor jakości

• Send private message

16

Sunday, November 19th 2017, 1:31pm

Przed linią nr 679 o treści:

Quoted

getglobal(this:GetParent():GetName().."Bags"):PopulateBags();

Dodajesz:

Quoted

if (id == 12) then
for index = 1, 60 do
if (UMMMailComposer:ItemIsBound(UMMBagManager.ItemList[index].Index)) then
UMMBagManager.ItemList[index].Bound = true;
end
if ((UMMBagManager.ItemList[index].Empty == true) or (UMMBagManager.ItemList[index].Bound == true)) then
-- Skip empty slots
else
UMMBagManager.ItemList[index].Marked = true;
end
end
end
if (id == 13) then
for index = 61, 120 do
if (UMMMailComposer:ItemIsBound(UMMBagManager.ItemList[index].Index)) then
UMMBagManager.ItemList[index].Bound = true;
end
if ((UMMBagManager.ItemList[index].Empty == true) or (UMMBagManager.ItemList[index].Bound == true)) then
-- Skip empty slots
else
UMMBagManager.ItemList[index].Marked = true;
end
end
end

Ja mam to tak ustawione. Oznacza to, że gdy kliknę w opcji wysyłania itemków zaznaczenie białych receptur - zaznaczy mi całe dwie pierwsze zakładki, jak klikam zielone receptury - zaznacza zakładki III i IV. Oczywiście można to dowolnie skonfigurować pod swoje upodobania. Dla mnie to było najwygodniejsze do farmy t6 na IBP, z racji ograniczenia wysyłania do 60 itemków na raz :P

17

Monday, November 20th 2017, 11:44am

Oh Jesus! Żebym ja wiedział, że tak się da wcześniej! :dash:
Jakby jeszcze ktoś sprecyzował takiemu laikowi jak ja w którym pliku i w którym folderze to byłbym wdzięczny :love: Szukałem na własną rękę, ale w jednym pliku są 3 takie linijki np. i nie wiem czy to ten plik czy też nie.
Nieśmiertelny ZAQES

Rycerz/Kapłan/Wojownik/Mag
100/100/100/1
Serwer: Saoraid ----> Vesna ----> Nawia
Gildia: Mysticalguild ----> Thor ----> Moonlight ----> Mlekołaki ---> Asgard