You are not logged in.Dear visitor, welcome to Runes of Magic PL. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, April 19th 2016, 8:18pm

Przewodnik po Festiwalu Muzycznym


Jest to wersja ujednolicająca dotychczasowy przewodnik. Teksty (autorstwa Azucki69, Lucy i Onyx) są w oryginalnej formie, którą lekko poprawiłam gramatycznie (chociaż też ekspertem w tej dziedzinie nie jestem). Mam nadzieję, że w ten sposób będzie łatwiej znaleźć informacje o interesującym nas elemencie festiwalu, a mnie będzie łatwiej aktualizować ten poradnik. Zapraszam do przesyłania uwag, jeśli coś można poprawić (zwłaszcza jeśli chodzi o nagrody za poszczególne zadania) :)

W tym festiwalu rolę certyfikatów pełnią Utwory Muzyczne oraz Nuty. Po uzbieraniu 15 sztuk każdego, możemy wymienić je u Johna Bacha (rynek główny Varanas) lub Wente Sallors (opuszczona dzielnica Dalanis) na Pakiet Julii + 15x Żywioł Ziemi + szansę na trochę surowców gildyjnych.

Muzyczna Skala
NPC : Venus Garter (rynek główny Varanas)

Venus prosi nas o odtworzenie pewnej melodii na muzycznych skałkach, które są rozmieszczone dookoła fontanny na rynku głównym. Do każdej skały dopisany jest odpowiedni dźwięk, wystarczy kliknąć w skałkę, by wydala dźwięk.
Do , Re , Mi , Fa , Sol , La , Si
W zadaniu są 2 błędy : Ra = LA i Shi=Si

Są 2 poziomy trudności:
- łatwy (z wielokrotną możliwością podglądania podpowiedzi)
- trudny (tylko 2 razy możemy zerknąć na podpowiedz)

Utwory

Proste:
1: DO DO SO SO LA LA SO - -
2: DO - DO MI SO SI LA LA -
3: DO - RE MI DO - MI DO MI

Trudne:
1: MI MI SO - MI MI SO - MI SO DO SI LA SO - -
2: SO-SO LA SO FA MI - - MI - MI FA MI RE DO - -
3: DO SO SO SO FA MI RE DO - DO LA LA LA - -

Nagroda:
 • 1x Nuta (łatwy utwór),
 • 3x Nuta (trudny utwór).

Bunt Cavii
Aktywne NPC :
Hank Piero (45.7, 74.9) Srebrne Źródło
Tank Piero (38.7, 62.3) Kanion Piaskowego Diabła

Opis: Magiczny krąg pojawi się obok NPC - Hanka Piero (niebieski) i Tank Piero (czerwony) o godzinie 14:00 i 20:00 (planowo to zdarzenie trwa 1h ale gdy król cavi zostanie pokonany krąg zamyka się! do czasu następnego zdarzenia).

Nagroda: Drop z Cavi
 • Czerwona Cavia (szansa na drop)
  1x Utwór Muzyczny
  1x Potka Phiriusa typ A

 • Niebieska Cavia (szansa na drop)
  1xNutka
  1xEliksir Phiriusa typ A

 • Czerwony Wojownik Cavi (szansa na drop)
  1x Owoc podwójnego doświadczenia
  1x Nutkę

 • Niebieski Wojownik Cavi (szansa na drop)
  1x Owoc podwójnego doświadczenia
  1x Utwór Muzyczny
Bądźmy uprzejmi, zwłaszcza dla tych niższych lvl, i nie używajmy AOE na masę, dajmy szanse innym!

Muzyczna Próba w Galopie
NPC : John Bach (rynek główny Varanas)
Opis: Można ją zrobić 2 razy dziennie, raz jako lider grupy, a raz jako członek.
Mamy na to czas 15min. Każda osoba ma swój licznik czasu... Jeśli któryś z członków "drużyny" zginie, reszta musi spełnić dalsze zadania w pomniejszonym składzie.
Zadanie polega na dotarciu do 3 punktów kontrolnych oraz pokonaniu hordy potworków, które czają się na nas po drodze (jest to niezbędne do otrzymania "listu" potrzebnego do zaliczenia punktu kontrolnego).

Punkty kontrolne:
1- Owen Brahms (38.7, 68.3) (Wejście do Porzuconego Opactwa)
2- Owen Brahms (54.3, 58.4) (Zagroda Maidge'a)
3- Owen Brahms (56.8, 47.1) (Zagroda Doriana)
4 punkt zameldowania- Lia Luther (54,7, 39,1) (Most Jeziora Magicznej Mgły)

Nagroda:
 • 5x Utwór Muzyczny (jako lider),
 • 4x Utwór Muzyczny (jako członek).

Brakująca Magiczna Nuta
NPC: Anja Lud (55.1, 58.8 ) (wejście do zamku Dalanis)

Opis: Anja pragnie, byś pomógł jej w odnalezieniu brakującej nutki w utworze muzycznym, by uszczęśliwić Muzyczne Wróżki. Aby to zrobić, spójrz na utwór, który dostałeś i porozmawiaj z Gelia Green (54.7, 55.5). Podpowie ci jak masz uszczęśliwić wybraną wróżkę.
Zbierz 5 piór z "Dziki Gulo" lub "Gulo z Milasso"(możesz ich nazbierać więcej na inne dni ;) )
Gdy już uzbierałeś piórka wróć do Gelia Green'a i uzyskaj odpowiedź na zagadkę (którą wróżkę daną melodią można uszczęśliwić).

Małe podpowiedzi co do drzewka


- Zmiana ustawień video "na niskie"
- Usunięcie wszelkich potek i tytułów zwiększające prędkość
- Oznaczanie Teleportów oraz Teleporty do Małżonków - NIE DZIAŁAJĄ!!

1- platforma - nie jest tak źle ;D
2- platforma - nie jest tak źle ...
3- postaraj się skoczyć albo gdy jest najbardziej z któregoś boku lub pośrodku.
4-postaraj się skoczyć gdy platforma idzie do góry
5- Postaraj się aby platforma była na samej górze i skocz po przekątnej
6 -Zaczekaj aż przy tobie zatrzyma się platforma i skocz po przekątnej
7 - Wybierz interesująca cie wróżkę i skocz do niej :)
Gdy nam się to uda, wracamy do Anji i oddajemy kompletny utwór.
A oto brakujące nutki:

Menuet

Source code

1
2
3
4
5
6
SOL DO RE MI FA SOL DO DO
LA FA SOL LA SI DO DO DO
FA SOL __ MI RE MI FA MI RE DO
SI DO RE MI DO RE

Brakuje -FA

Good Morning

Source code

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
SOL MI MI FA RE RE
DO RE MI FA SOL SOL SOL
SOL MI MI FA RE RE
DO MI SOL SOL MI
RE RE RE RE RE MI FA
MI MI MI MI MI FA SOL
SOL MI MI FA RE RE
DO MI SOL SOL __

Brakuje - DO

Minuet

Source code

1
2
3
4
5
6
__ DO RE MI FA SOL DO DO
LA FA SOL LA SI DO DO DO
FA SOL FA MI RE MI FA MI RE DO
RE MI RE DO SI DO

Brakuje - SOL 

Happy Birthday

Source code

1
2
3
4
5
6
SOL SOL LA SOL DO SI
SOL SOL LA SOL RE DO
SOL SOL SOL MI DO SI LA
FA FA __ DO RE DO

Brakuje- MI

Twinkle Twinkle Little Star

Source code

1
2
3
4
5
6
7
8
DO DO SOL SOL LA LA SOL
FA FA MI MI RE RE DO
SOL SOL FA FA MI MI __
SOL SOL FA FA MI MI RE
DO DO SOL SOL LA LA SOL
FA FA MI MI RE RE DO

Brakuje - RE

Nagroda:
 • 4x Utwór Muzyczny,
 • 4x Nuta.
Tytuły:
Muzyczna Parada
Wydarzenie to odbywa się 6 razy dziennie (6:00 , 12:00, 16:00, 20:00, 22:00 i 24:00) i trwa godzinę. W trakcie jego trwania udajemy się do Jade Baglamy (rynek główny Varanas, obok Transporterki), która wręcza nam jeden instrument i określa, melodię którego musimy znaleźć. Możemy ją pozyskać od innego gracza lub od członków orkiestry wędrujących wokół fontanny (kobieta posiada inny instrument a mężczyzna inny, mogą też one różnić się pomiędzy kanałami). Jest 8 rodzajów intrumentów: Magiczny Róg Alpejski, Magiczny Klarnet, Magiczna Gitara, Magiczna Lutnia, Magiczny Saksofon, Magiczny Róg Demeter, Magiczny Instrument Dęty, Magiczny Róg Francuski. Zadanie zostaje zaliczone, gdy mamy na sobie efekt instrumentu otrzymanego i poszukiwanego. Udajemy się wtedy z powrotem do Jade poinformować ją o tym.
Nagroda:
 • 4x Nuta (6x za zdobycie tytułu).
Tytuły: Aby zdobyć tytuł należy zgromadzić na sobie buffy z instrumentów wypisanych poniżej, a następnie poinformować Jade Baglamę o skomponowaniu lepszego utworu. Uwaga: zarówno instrument otrzymany jak i poszukiwany musi "należeć" do warunków zdobycia danego tytułu, bo musimy posiadać efekty z nich, by mieć możliwość rozmowy z npc.
Uratuj Muzykalnego Anioła
Event ten rozpoczyna się na moście Varanas u NPC Nedo Andus. Po rozmowie z NPC otrzymujemy pozytywkę oraz zostajemy przeniesieni na miejsce gry jakim jest opactwo. Kładziemy pozytywkę na stoliku umieszczonym przed nami po czym gra się rozpoczyna.
Sama gra polega na odpowiednim użyciu skilla z dodatkowego paska na odpowiedniego mobka oraz przerywaniu upiorowi skilla którego castuje przy pomocy dodatkowego skilla o wyglądzie pozytywki. Skill w odpowiednim kolorze otrzymujemy podchodząc do jednego z czterech totemów rozmieszczonych w rogach pola gry. Gdy otrzymamy skilla należy uważnie obserwować w jakiego mobka z tego właśnie totemu leci wiązka i na nim użyć skilla. Należy robić tak z każdym totemem po kolei pamietając o przerywaniu skilla upiorowi. Rund podczas tej gry jest 2. Czasu na wykonanie tej gry mamy 5 minut.
Nagroda: Po ukończeniu pojawiają się skrzynie z których otrzymujemy upragnione nagrody, gdzie wśród nich znajdują się nuty, utwory muzyczne, każdego rodzaju mikstury phiriusa, potki podobnego rodzaju jak Mikstura Bariery z rożnymi atrybutami.
Tytuły:
Kolekcjonowanie Muzycznej Energii
Event ten rozpoczyna się na moście Varanas u NPC Nala Melody (34.1,21.8 ). Podczas gry dostajesz skille w 2 kolorach niebieskim i zielonym. po prawej i lewej stronie pojawiać się będą obiekty w kolorze niebieskim i zielonym. Naszym zadaniem jest złapać te obiekty przy pomocy skilli. Mając urządzenie na targecie używamy na nim skilla o odpowiednim kolorze od razu jak któryś z tych obiektów się pojawi zanim się powiększy i zniknie. Podczas gry trzeba się dobrze skupić, ponieważ obiekt o tym samym kolorze pojawia się od razu po wcześniejszym i nie zawsze się na to zwróci uwagę.
Nagroda: (maksymalnie)
 • 6x Nuta,
 • 6x Utwór Muzyczny.


Strażnik Wrót
Dostajemy pięć dodatkowych skilli które odpowiadają kamieniom od lewej do prawej. gra polega na przeskakiwaniu po kamieniach i łapaniu nutek. trzeba kierować kamerą tak żeby zawsze mieć w zasięgu wzroku wszystkie kamienie żeby wiedzieć gdzie lecą nuty.

punktacja:
niebieska nuta - 1 pkt
zielona nuta - 2 pkt
czerwona nuta - 3 pkt
żółta nuta - 5 pkt
fioletowa nuta - staramy się przeskoczyć na inny kamień i ominąć bo blokuje nas na kilka sekund

Nagroda: Utwory Muzyczne w ilości od 1 do 5-6.

Rozruszaj Gramofon
Event rozpoczyna się na rynku Varanas u NPC Pulli (50.7, 47.3), gdzie dowiadujemy się, że by uruchomić gramofon, potrzebujemy Odnowioną Partyturę. Otrzymujemy ją na zasadzie wymiany 10 porwanych partytur (pozyskać je możemy z zabitych mobków). Gra polega na tym,iż otrzymujemy skille w 4 rożnych kolorach, na ziemi w okolicach gramofonu pojawiają się kola w jakimś kolorze i naszym zadaniem jest użyć skill z odpowiednim kolorem na odpowiednim okręgu. Grę możemy wykonywać w 3 rodzajach: indywidualnym, drugi rodzaj to grupy 2-3 osobowe i ostatnim jest grupy 4-6 osobowe. Ważne jest to, by uważnie zwracać uwagę na kola pojawiające się na ziemi, ponieważ czasem zdarza się tak, że pojawiają się 2 tego samego koloru na sobie i należy wtedy 2krotnie użyć danego skilla.
Nagroda:
 • ?
Tytuł:

Dzaro13

Wygrałem II Wojne Spamowa

 • Send private message

2

Friday, June 9th 2017, 8:08am

Quoted

Muzyczna Próba w Galopie
NPC : John Bach (rynek główny Varanas)
Opis: Można ją zrobić 2 razy dziennie, raz jako lider grupy, a raz jako członek.
Mamy na to czas 15min. Każda osoba ma swój licznik czasu... Jeśli któryś z członków "drużyny" zginie, reszta musi spełnić dalsze zadania w pomniejszonym składzie.
Zadanie polega na dotarciu do 3 punktów kontrolnych oraz pokonaniu hordy potworków, które czają się na nas po drodze (jest to niezbędne do otrzymania "listu" potrzebnego do zaliczenia punktu kontrolnego).

Punkty kontrolne:
1- Owen Brahms (38.7, 68.3) (Wejście do Porzuconego Opactwa)
2- Owen Brahms (54.3, 58.4) (Zagroda Maidge'a)
3- Owen Brahms (56.8, 47.1) (Zagroda Doriana)
4 punkt zameldowania- Lia Luther (54,7, 39,1) (Most Jeziora Magicznej Mgły)

Nagroda:
 • 5x Utwór Muzyczny (jako lider),
 • 4x Utwór Muzyczny (jako członek).
- Nagroda dla członka pt to 3 a nie 4 Utwory muzyczne
 • Quoted

  Woźnica Osadnik - za wykonanie zadania 12 razy.
  ten tytuł jest za poprawne użycie skili 12 razy w czasie 1 rozgrywki (czyli chyba tyle ile się pojawia okręgów), a nie za zrobienie 12 razy (przynajmniej tak mi wpadł ten tytuł, jeśli się mylę proszę mnie poprawić :) )


Szybkie pytanko, czy jak mam klasy Strażnika i Maga to mogę mieć 2 tytuły za Uratuj Muzykalnego Anioła ?

This post has been edited 1 times, last edit by "Dzaro13" (Jun 9th 2017, 8:15am)


Pauliana

Wygrałem II Wojne Spamowa!

Posts: 169

Location: Perun

 • Send private message

3

Friday, June 9th 2017, 9:24am

Nie, wpada tylko jeden tytuł, sprawdzałam dawno temu.
WD/W/R/M/D/S
98/98/92/71/65/67
od 9.08.2012r

4

Friday, June 9th 2017, 6:15pm

Sprawdziłabym jak to z tym tytułem za gramofon jest, ale nie chce mi się dropić partytur specjalnie na alcie, a na swojej postaci tytuł już mam i nie pamiętam czy jakoś specjalnie dobrze mi poszło, wiem, że trochę dni musiałam to robić :P Może ktoś jeszcze jest w stanie przedstawić jak to było u niego, to wezmę na słowo i poprawię.

Resztę poprawek wprowadzę, jak będę miała ku temu chęci (blokada edycji pierwszego posta + limit znaków... ech :P), ale dzięki za uwagę :)

Similar threads