You are not logged in.Dear visitor, welcome to Runes of Magic PL. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Vimka

Oko Mądrości

  • "Vimka" started this thread

Posts: 175

Location: Dolina Przygotowań

Occupation: Wielozadaniowy Droid Bojowy

  • Send private message

1

Thursday, February 5th 2015, 1:08pm

Przewodnik po Festiwalu Ognia

Z góry proszę o przeniesienie do właściwego działu, jak już skończę pisać. Dziękuję.

Jako, że na tutejszym forum nie znalazłam poradnika do obecnego Festiwalu Ognia, pozwolę sobie wkleić nasz, Cornoctisowy. Od razu uprzedzam, że jestem leń, i zrobię to na zasadzie "kopiuj - wklej" z naszego gildyjnego forum, więc jeżeli coś nie będzie ładne, to musicie mi wybaczyć, ale nie umiem lepiej.


Festiwal Ognia


Mamy kolejny festiwal, czas więc przybliżyć Wam wydarzenia i mini gierki, w których tym razem można uczestniczyć. Jak zwykle, zachęcam gorąco do lektury i korzystania z festiwalu, bo warto :)

--------------------------------------------------

Zacznijmy od ogólnych, podstawowych wiadomości. Tym razem mamy 8 zadań do wykonania. Jako nagrody dostajemy Kwity z Festiwalu Ognia, Runy Lodu i Runy Ognia; oprócz tego jakieś drobiazgi typu fajerwerki, małe potki phiriusa i takie tam...
5 Kwitów z Festiwalu Ognia wymieniamy na nagrodę na Rynku Varanas u NPC Ajis (Kucharz). Otrzymujemy Żywioły Ziemi oraz prezent, który zawiera jeden losowy przedmiot z poniższej listy:Jak widać, możemy tym razem zdobyć Zodiakalnego Zwierzaka - Koziorożca, a jako, że do wymiany nie trzeba wiele, szanse są duże - więc warto poświęcić te pół godzinki, żeby zrobić chociaż część gier i zgromadzić 5 Kwitów.

Runy Lodu i Runy Ognia będą nam potrzebne w dalszej części festiwalu do zabicia Thysdyra, więc odkładamy je na później. No chyba, że komuś nie zależy - to może wywalić.

Jest możliwość powtórzenia gier festiwalowych. Talon kosztuje 1 Runę Portalu Przenoszącego.

Tyle na początek. Czas przejść do rzeczy.

-----------------------------------------------------------

Jak zapobiec zarazie?


Zaczynamy u Ajisa na Rynku Varanas:Rozmawiamy z nim, wyrażamy chęć pomocy i zostaniemy przeniesieni na Most Varanas, pod Ołtarz Płomienia:Naszym zadaniem jest pozbyć się 10 Wygłodniałych Myszy. Biegają one po moście, począwszy od Ołtarza aż w okolice Snoopa. Każda mysz ma na sobie buffek pokazujący jej Zaciekłość, w postaci losowej liczby od 1 do 99. Im wyższa Zaciekłość, tym trudniej przegonić mysz - przynajmniej teoretycznie.Klikamy na Ołtarz Płomienia i otrzymujemy skilla pod alt+1 oraz buffka pokazującego siłę naszego Magicznego Płomienia:Żeby sobie nie komplikować i nie przedłużać, klikamy aż poziom buffa będzie wynosił 100. Potem zaznaczamy mysz, odpalamy alt+1 i gotowe. Uzupełniamy buffa do 100 i następna... Jest tylko mały problem: wartość buffka z czasem powoli stopniowo nam spada. Jeżeli więc w pobliżu nie ma żadnej myszy, to może okazać się, że nim znajdziemy jakąś, nasz buffek będzie pokazywał 50 (powiedzmy). Wtedy musimy zwrócić uwagę, jak wysoki jest poziom Zaciekłości myszy. Żeby nam się udało ją wygonić, Zaciekłość musi być mniejsza niż nasz aktualny buffek. W przeciwnym razie możemy sobie bić i bić i nic to nie da. Dlatego zawsze dobrze jest naładować go na max, a potem iść na polowanie.

Gdy już spalimy 10 Wygłodniałych Myszy, wracamy do Ajisa po odbiór nagrody.

-------------------------------------------------------

Runiczna Szachownica


Na moście, tuż obok Ołtarza Płomienia, mamy kolejną grę. Zaczynamy ją u NPC Roger LincolnMożemy bawić się sami, ale można też w większej grupie. Prawdę mówiąc, w grupie lepiej, bo szybciej nabija się punkty - jak się zgra. Zachęcam więc do wspólnego wykonywania tego zadania w dwie, trzy, a nawet cztery osoby.

Po rejestracji pierwszego uczestnika następuje minuta oczekiwania. W tym czasie mogą dołączyć kolejni zawodnicy. Zajmujemy miejsca na Runicznej Szachownicy i czekamy, aż gra się rozpocznie:Po upływie minuty na przygotowania włącza się czas - 3 minuty - i gra startuje. Na dole ekranu pojawi się kwadracik oznaczony alt+1, który będzie pokazywał, jaki kolor mamy właśnie do dyspozycji: niebieski, żółty czy czerwony. Żeby użyć koloru nie musimy odpalać kombinacji alt+1. Wystarczy kliknąć wybrany przez nas kryształek na szachownicy. Naszym zadaniem jest pokolorowanie kryształów tak, aby utworzyły jednokolorową linię prostą: poziomo, pionowo lub po skosie. Linia musi się składać z minimum 3 kryształków. Gdy ułożymy 3 w linii, kolory znikną, a na nasze konto wpadną punkty. O wiele lepiej jednak jest robić linie z 4, a nawet 5 kryształów, gdyż wtedy dostajemy o wiele więcej punktów. W tym celu nie kolorujemy po kolei jak leci, tylko w kolejności 1, 2, 4, 5, a na samym końcu kryształ 3 - i mamy linię z 5 pólPo zakończeniu gry nagrody automatycznie wpadają nam do plecaka. Ilość otrzymanych Kwitów jest zależna od uzyskanych punktów - wiadomo, im więcej, tym więcej :D Gdy robimy zadanie w grupie, należy zebrać ponad 200 punktów, żeby otrzymać maksymalną nagrodę, czyli 2 Kwity, 2 Runy i 2 Doładowania Magicznego Transmutora.

Vimma

druid/wojownik/zwiadowca/mag/łotr/strażnik

Serwer: Perun

This post has been edited 5 times, last edit by "Vimka" (Jan 19th 2017, 2:25pm)


Vimka

Oko Mądrości

  • "Vimka" started this thread

Posts: 175

Location: Dolina Przygotowań

Occupation: Wielozadaniowy Droid Bojowy

  • Send private message

2

Thursday, February 5th 2015, 1:08pm

Przewodnik po Festiwalu Ognia

Rozpal Ołtarz Świętego Ognia


Niedaleko Snoopa stoi NPC Dorimy Laso:Po zaakceptowaniu zadania wskakujemy jak najszybciej do jednego z pojazdów. Kierujemy pojazdem używając klawiszy W S A D i od razu uprzedzam, że ciężko się tym dziadostwem steruje - przynajmniej mi... Musimy rozpalić jak największą ilość Ołtarzy:Są dwie możliwe trasy: wzdłuż drogi na Opactwo i wzdłuż drogi na Wyjące Góry. Niestety, nie da się zobaczyć, gdzie są te Ołtarze, zanim się wsiądzie do pojazdu; widać je jedynie wtedy, jak już zadanie się zacznie. Czasu jest też bardzo mało - minuta od zaakceptowania misji. Po zakończeniu zadania, gdy pojazd nam zniknie, wracamy do Dorimy po odbiór nagrody.

-----------------------------------------------------------

Żelazny szef kuchni


Kolejne zadanie będzie wymagało od nas wcześniejszego przygotowania. Potrzebujemy Mięsa Dzika lub Mięsa Strusia, które należy wydropić - z dzików i strusi, rzecz jasna.Gdy już posiadamy przynajmniej jedną sztukę mięsa, udajemy się na Rynek Varanas. Znajdują się tam trzy kociołki zawieszone nad paleniskiem:Stajemy przy jednym z nich, klikamy, z otwartego menu wybieramy, jaki rodzaj mięsa chcemy przyrządzić (oczywiście, musimy mieć to mięso przy sobie). Otrzymujemy skilla pod alt+1, za pomocą którego gasimy ogień pod kociołkiem. Gotowanie trwa krótko, dosłownie kilka sekund. W zależności od użytego mięsa i czasu gotowania, otrzymujemy różnego rodzaju potrawy:

Mięso dzika:
- 2 sekundy gotowania - Świeży stek z dzika (zwiększa maksymalną ilość MP)
- 4 lub 5 sekund gotowania - Bułka z mięsem dzika podgrzewana na parze (zwiększa obronę fizyczną)
- 6 sekund z gotowania - Duszone mięso dzika (zwiększa magiczną moc ataku)
- 3 lub 8 sekund gotowania - Podsmażone mięso dzika (zwiększa Magiczną Obronę)
- 9 sekund gotowania - Wędzone mięso dzika (zwiększa Atak fizyczny)
- 10 sekund gotowania - Chrupiący grillowany stek z dzika (zwiększa maksymalne HP)

Mięso strusia:
- 2 sekundy gotowania - Rzadki stek ze strusia (zwiększenie Mądrości)
- 3 sekundy gotowania - Bułka z mięsem strusia podgrzewana na parze (zwiększa Inteligencję)
- 4 sekundy gotowania - Strusia kanapka (zwiększa wytrzymałość)
- 6 sekund gotowania - Duszone skrzydło strusia (zwiększa Zręczność)
- 8 sekund gotowania - Chrupiący posiłek ze strusia (zwiększa Siłę)
- 10 sekund gotowania - Chrupiące grillowane skrzydełko strusia (zwiększa wszystkie atrybuty)

Po ugotowaniu jednej sztuki jedzenia okazuje się, że nasza postać jest bardzo zmęczona i kolejny raz może gotować dopiero za trzy godziny - dostajemy nawet buffka, który nam o tym przypomina:Po upływie trzech godzin możemy wrócić i gotować ponownie. Pamiętajmy, że za pierwsze gotowanie w danym dniu otrzymujemy również 1 Kwit.

UWAGA Wykonując te zadanie możemy uzyskać dwa tytuły:

- Mistrz Eksplozji - gotujemy tak długo, aż nam potrawa wybuchnie.
- Mistrz Kuchni - za przygotowanie wszystkich możliwych potraw.

------------------------------------------------------

W Varanas mamy jeszcze dwie gry, które odbywają się o wyznaczonych godzinach.

Epidemia


W tej zabawie możemy wziąć udział o godz. 12.00, 15.00, 18.00 i 21.00. Gdy na serwerze pojawi się pomarańczowy komunikat: "Duża liczba zwierząt zaraziła się nieznaną chorobą w okolicach Srebrnego Źródła. Ethan Bryce rekrutuje w tej chwili poszukiwaczy przygód przy bramie głównej Varanas, w celu pomocy z epidemią zwierząt", rozmawiamy z NPC Ethan Bryce na moście Varanas:Otrzymujemy 20 Pułapek Runicznych oraz Płomienny Proszek. Naszym zadaniem jest wyleczyć zwierzęta dotknięte epidemią. Są to króliki, lisy i niedźwiedzie:Jak widać, łatwo je rozpoznać po zielonkawej poświacie. Zaznaczamy zwierzaka i klikamy Proszek. Używamy Proszku kilka razy, do skutku, aż pokaże się komunikat, że zwierzak został wyleczony. Za wyleczenie otrzymujemy punkty:
- za królika 1 punkt,
- za lisa 5 punktów,
- za niedźwiedzia 10 punktów.
Oczywiście, im wyżej punktowane zwierzę, tym bardziej wierzga podczas leczenia, czyli mogą nam przerywać cast, rzucać stuny albo wymagać większej ilości udanych nałożeń Proszku.

Oprócz zwierzątek możemy też zapolować na Rzadki Patogen. Ciężko go znaleźć, bo respi się w losowych miejscach, ale warto przynajmniej raz spróbować. Za Patogen dostajemy aż 20 punktów.UWAGA Za pozbycie się Patogenu dostaje się tytuł Obrzydliwy Zielony Organizm

Epidemia trwa 15 minut, ale nie musimy czekać do końca. Jak uzbieramy 40 punktów, wracamy do Ethana Breyce'a po odbiór nagrody. Otrzymamy wówczas 2 Kwity. W przypadku ilości punktów mniejszej niż 40, dostaniemy tylko 1 Kwit.

----------------------------------------

Ogniste szczęście


Inaczej znane jako Płonące Koło Fortuny. Odbywa się co cztery godziny, o 00.30, 4.30, 8.30, 12.30, 16.30 i 20.30. Rejestracja do tej zabawy rozpoczyna się na 10 minut przed startem.

O odpowiedniej godzinie, a dokładniej, na około 10 minut przed, idziemy do Jane Solon na moście Varanas:Przeniesie nas ona na miejsce wydarzenia, do Tageny. Możemy oczywiście iść tam samemu, ale po co, skoro jest szybki transport? Na miejscu rejestrujemy się u Giselle Fred:Wchodzimy do magicznego kręgu i czekamy na rozpoczęcie.Gdy gra się zacznie, na obszarze kręgu będą pojawiać się pomarańczowe Runy. Klikamy runę zębatką, dostajemy skilla pod alt+1 i odpalamy do na Ołtarzu pośrodku kręgu. Za udaną katalizę runy otrzymujemy punkty. Może się jednak zdarzyć, że kataliza nie powiedzie się - nasza postać wówczas zacznie się iskrzyć i wybuchnie po kilku sekundach, przewracając innych graczy, którzy znajdą się w zasięgu wybuchu. Gdy więc widzimy, że ktoś inny się iskrzy - lepiej się odsunąć.
Im więcej punktów zbierzemy, tym lepiej, ale wystarczy zebrać 16, żeby otrzymać maksymalną nagrodę.

UWAGA W tej grze możemy zdobyć tytuł Punkty za "uzyskanie największej ilości punktów podczas rozgrywki".

Przypuszczam, że należy mieć 16 lub więcej oraz pobić na punkty innych graczy, którzy brali z nami udział.

Vimma

druid/wojownik/zwiadowca/mag/łotr/strażnik

Serwer: Perun

This post has been edited 11 times, last edit by "Vimka" (Jan 19th 2017, 11:52am)


Vimka

Oko Mądrości

  • "Vimka" started this thread

Posts: 175

Location: Dolina Przygotowań

Occupation: Wielozadaniowy Droid Bojowy

  • Send private message

3

Thursday, February 5th 2015, 2:34pm

Rozpal stos


Udajemy się na Wzgórza Grzmiącego Kopyta, czyli w okolice Dalanis. Niedaleko Snoopa czeka na nas z kolejną misją NPC Lujken Lajet:Naszym zadaniem będzie pilnowanie, żeby rozniecony ognień miał odpowiednią siłę. Podczas rozmowy z Lujkenem dowiemy się, ile ma ta siła wynosić. Jest to losowa liczba dwucyfrowa, za każdym razem inna.

Gdy już wiemy, jak silny ma być nasz ogień, podchodzimy do jednego ze stosów drewna i klikamy zębatkę. Gra się rozpoczyna, a my dostajemy dwa skille pod alt+1 i alt+2. Alt+1 to wiadro z wodą, służy do przygaszania ognia; alt+2 to runa katalizująca, służy do rozpalania ognia.Oprócz tego na naszym ekranie pojawia się małe menu nad czatem - podobne do tego, które mamy w Andor lub w Krainie Snów. Widać na nim, jaka jest wymagana oraz aktualna siła naszego ognia:Używamy naszych skilli starając się utrzymać poziom siły ognia jak najbliższy wymaganemu. Najlepiej po prostu patrzeć na menu i odpalać wiadro lub runę w zależności od sytuacji. Gdy minie czas gry, raportujemy u Lujkena i odbieramy nagrodę.

---------------------------------------------

Przegoń bestię - Thysdyr


To jest jedyna misja, którą należy wykonywać w grupie, gdyż w pojedynkę walka się nie rozpocznie:Najlepiej iść w grupie sześcioosobowej, wówczas boss pada szybko. Właściwie, to do zabicia są dwie formy Thysdyra - ogniowy i lodowy. Do jego aktywacji potrzebne będą 3 Runy Ognia lub 3 Runy Lodu, w zależności, z jaką formą chcemy się zmierzyć. Wystarczy, żeby jedna osoba w grupie miała wymagane runy.

Udajemy się przed most Varanas i odszukujemy Anny Garcia. Tuż za nią jest krąg transportowy, który przeniesie nas w pobliże siedziby Thysdyra:W komnacie Thysdyra znajdują się dwa kamienie. Klikając na czerwony, zużywamy 3 Runy Ognia i aktywujemy wersję ogniową; analogicznie, klikając kamień niebieski, zużywamy 3 Runy Lodu i aktywujemy wersję lodową.Taktyka na ogniowego Thysdyra:


Tego bossa nie bijemy my, tylko NPCe, Aishas. Naszym zadaniem jest wspierać je, żeby nie padły podczas walki. Każda osoba w grupie powinna ustawić się tuż za 'swoją" Aishas i pilnować jej stanu zdrowia.

Dostajemy do dyspozycji 3 skille pod alt+1, alt+2 i alt+3. Bierzemy Aishas na celownik i patrzymy, jakie debuffki pojawią się pod jej imieniem. Możemy również patrzeć, co ona do nas "mówi" i odpalać odpowiednie skille:

alt+1 używamy, gdy Aishas powie: "Moc Thysdyra pochłania moją energię!". Jednocześnie dostanie ona debuffka z numerem, który będzie stopniowo rósł. Ten stan powoduje, że Aishas sukcesywnie traci PŻ. Jak można się domyśleć, im większy numerek, tym więcej PŻ schodzi, a jak dojdzie do 0, to Aishas nam padnie...

alt+2 używamy, gdy Aishas powie: "Moje moce zostały wyłączone!". Dostanie też debuffka w kształcie pyzatej buźki wrzeszczącego bachorka. Jest to typowe uciszenie - jak przy użyciu Ciszy - nasza panienka nie jest w stanie wycastować Kuli Ognia, a tym samym nie zadaje obrażeń Thysdyrowi.

alt+3 używamy, gdy pojawi się żółty komunikat: Energie Thysdyra zdają się łączyć. Trzeba temu zapobiec za wszelką cenę. Gdy użyjemy alt+3, atak naszej Aishas znacznie osłabi bossa, przerwie mu gromadzenie energii i zapobiegnie mocarnemu uderzeniu.

UWAGA: skill pod alt+3 chłodzi się minutę. Należy więc ustalić kolejność "ciszowania" bossa. Jeżeli wszyscy na raz rzucą alt+3 może się okazać, że nie będzie komu przerwać kolejnego gromadzenia mocy i skutki będą opłakane...

Taktyka na lodowego Thysdyra


Tą formę bossa bijemy my sami. Otrzymujemy 4 skille pod alt+1, alt+2 itd. Bierzemy Thysdyra na celownik i zaczynamy bić.

alt+1 to nasz podstawowy atak. Castuje się 3 sekundy, ale można ten czas zmniejszyć stosując odpowiednie odpałki. Działają tu runy w broni magów na prędkość rzucania czarów, potki od pokojówki Czysty Umysł itd.

alt+2 to "czyszczenie", które usuwa stan ciszy z innej osoby w grupie. Używamy go na odpowiedniej osobie, jeśli zauważymy, że dostała ona debuffa w kształcie rozwrzeszczanej buźki bachorka - albo gdy na TS ktoś rzuci hasło typu: "mam stuna", "mam ciszę" czy "sczyścić mnie". Osoba, która ma tego debuffa, nie może castować ataku, nie zadaje obrażeń bossowi - należy więc ją jak najszybciej oczyścić. Jako, że ten skill również długo się chłodzi, wskazana jest komunikacja na TS.

alt+3 służy do aggrowania bossa. Osoby, które nie odpalają bossa, powinny zaraz na początku jak najszybciej to rzucić - zapobiegnie to zniknięciu Thysdyra. Pomocne tu będzie następujące makro:

/script UseExtraAction(3)
/script SpellTargetUnit("mouseover")

Oprócz tego możemy to od czasu do czasu rzucić, zwłaszcza, jeśli widzimy, że boss uwziął się na kogoś.

alt+4
przerywa mocarny atak. Gdy pojawi się żółty komunikat Energie Thysdyra zdają się łączyć. Trzeba temu zapobiec za wszelką cenę należy użyć tego skilla. Jeżeli nie zdążymy, boss rzuci na grupę głupawkę, która dość długo trwa.

UWAGA: Ten skill chłodzi się minutę, należy więc ustalić kolejność przerywania. Ponadto, jeżeli osoba w grupie ma stuna (debuff w kształcie buźki), to nie będzie w stanie użyć alt+4 - dlatego ważna jest komunikacja.

Walki z obydwoma formami trwają 5 minut. Jeśli w tym czasie boss nie padnie, oznacza to porażkę. Natomiast pokonany Thysdyr zostawia po sobie worek, z którego można wyjąć runy (mało wartościowe), biżuterię ze statami z Tergothen lub worek z jedną, losową częścią wierzchowca.

UWAGA Za walkę z Thysdyrem są do zdobycia 2 tytuły:

Łowca Thysdyra - za zabicie 1 ogniowej i 1 lodowej formy bossa.
Zguba Thysdyra - za zabicie 20 ogniowych i 20 lodowych form bossa.

--------------------------------------------

To tyle, jeśli chodzi o Festiwal Ognia. Mam nadzieję, że ten poradnik przyda się Wam, zachęci do uczestnictwa i pomoże w wykonywaniu zadań.

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu tego poradnika Paulianie i Zeno.

Miłego korzystania :)

Vimma

druid/wojownik/zwiadowca/mag/łotr/strażnik

Serwer: Perun

This post has been edited 2 times, last edit by "Vimka" (Jan 19th 2017, 11:56am)


4

Thursday, January 28th 2016, 7:49pm

A wie ktoś coś o tych elementach wierzchowca? Składa się z niego trwałego wierzcha a jak tak to jak on wygląda? :love:

5

Thursday, January 28th 2016, 8:23pm

Myślę, że opis tego przedmiotu wystarczy za odpowiedź:
Umowa Przyzywająca Thysdyra