You are not logged in.Dear visitor, welcome to Runes of Magic PL. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, October 20th 2014, 9:17pm

Przewodnik po Festiwalu Jesiennego Bankietu

Mamy przyjemność cieszyć się tym festiwalem w krótkim czasie pomiędzy przerażającym Festiwalem Dyń, a świątecznym Festiwalem Płatków Śniegu i innym wydarzeniami w tym okresie. Dzięki niemu możemy zdobyć wiele ciekawych nagród, ale również dodatkowo trochę niezbędnych gildyjnych surowców, które pozwolą rozbudować naszą twierdzę.


NAGRODY


Zbierz piętnaście sztuk Talonów Jesiennego Bankietu, aby móc wymienić je na Pakiet Pełni Szczęścia.Pakiet z Błogosławieństwami Jesiennego Bankietu może zawierać jeden z poniższych przedmiotów:

Jako dodatkową nagrodę otrzymamy Kryształ Żywiołów, który może być użyty wyłącznie w zamku naszej gildii. Zawiera on:
 • Górnictwo Gildii: 1500
 • Drewno Gildii: 1500
 • Ziołolecznictwo Gildii: 1500
 • Runa Gildii: 400
 • Kamień Gildii: 10
 • Rubiny Gildii: 200

Pakiet ze Smacznym Daniem zawiera jeden z poniższych przedmiotów:

Ulepszona Mikstura w worku zawiera jeden z poniższych przedmiotów:
Torba Treningu Przygody zawiera jeden z poniższych przedmiotów:

Praktyczna Torba z Przedmiotami zawiera jeden z poniższych przedmiotów:

Możemy ponownie uczestniczyć w festiwalu, jeżeli wymienimy jedną Runę Portalu Przenoszącego. W zamian otrzymamy dwa Kupony na Powtórzenie Jesiennego Bankietu.


Kończąc misję "Złodziej Jaj" otrzymamy losowo jeden z poniższych buff-ów:
2

Monday, October 20th 2014, 10:44pm

AKTYWNOŚCI FESTIWALU

Uczta z Pieczonego Strusia

W różnych lokacjach na świecie rozmieszczone są stoły z festiwalowymi potrawami. Korzystając z nich otrzymamy wybrany buff, który zwiększy różne atrybuty na czas jednej godziny.

Strefy, w których rozmieszczone są stoły z potrawami to Logar, Varanas (Rynek Główny), Srebrny Wodospad, Obsydianowa Twierdza, Dolina Przygotowań oraz Wzgórza Grzmiącego Kopyta (Dalanis).

Losowo możemy otrzymać jeden z poniższych buff-ów:

Tytuł: Smakosz, który otrzymamy za spróbowanie wszystkich potraw (Znakomita Babeczka, Sałatka Warzywna, Chrupiące Skrzydełka oraz Udziec Strusia). Jednorazowo otrzymamy również 5 sztuk Talonów Jesiennego Bankietu.

SREBRNE ŹRÓDŁO

Zbiórka prowiantów

NPC: Nadzorca Racji, którego odnajdziemy przed mostem w mieście Varanas

Zadanie polega na dostarczeniu zaopatrzenia ze Zagrody Peerstona, Maidge'a oraz Doriana do Nadzorcy Racji. Za zaopatrzenie dostarczone ze Zagrody Peerstona otrzymamy 2 punkty, za Zagrodę Maidge'a otrzymamy 5 punktów i za Zagrodę Doriana otrzymamy aż 10 punktów (im dalsza zagroda, tym więcej punktów otrzymujemy).

Mamy możliwość wzięcia tylko jednej racji zaopatrzenia, więc musimy zdecydować się, która z taktyk będzie dla nas najlepsza - kilkanaście rund za mniejszą liczbę punktów czy kilka rund za więcej punktów?

Wydarzenie rozpocznie się, kiedy weźmiemy jeden z następujących buff-ów:
 • Błogosławieństwo Normalnego Przyspieszenia - zwiększona prędkość poruszania się o 65% na 30 minut
 • Błogosławieństwo Przyspieszenia Dostawcy Zaopatrzenia - zwiększona prędkość poruszania się o 90% na 30 minut
 • Błogosławieństwo Bardzo Wysokiego Przyspieszania Dostawcy Zaopatrzenia - zwiększona prędkość poruszania się o 120% przez 30 minut (kosztuje ono jedną Runę Przenoszącą)

Jeśli wybierzemy pierwszy bądź drugi z buff-ów, otrzymamy również debuff-a o nazwie Zmęczenie, który będzie stopniowo wzrastał w czasie wykonywania zadania. Kiedy osiągnie on poziom 100 zostaniemy spowolnieni na 10 sekund (debuff Wyczerpanie ). Zmęczenie może zostać obniżone poprzez przejeżdżanie przez Wiadra z Wodą , które możemy znaleźć na ścieżce bądź przy NPC-ach tego wydarzenia.

Jesteście leniuszki bądź nie macie wystarczająco czasu? Rozpocznijcie wydarzenie i zróbcie w tym czasie coś innego (np. inną misję festiwalową) bez zmieniania kanału. Kiedy odliczanie dobiegnie końca, otrzymacie dwie sztuki Talonów Jesiennego Bankietu.

NAGRODY:
Zagubione Strusie Jaja

NPC: George Makov, którego znajdziemy na początku mostu w Varanas

Zdobądź pięć sztuk Strusich Jaj od Bandytów, którzy wędrują w okolicy Księżycowej Kopalni.

NAGRODY:
Łańcuszek misji wydarzenia Jesiennego Bankietu

To wydarzenie jest banalnie proste. Polega ono na bieganiu od jednego NPC-a do drugiego NPC-a. Za każdym razem, kiedy ukończymy zadanie wybieramy drugą opcję - rezygnację z nagrody i pomoc kolejnej osobie. Główna nagroda czeka na Nas na samym końcu łańcuszka.

Lista NPC-ów:
 • Anoraf Laiken (Rynek Główny w Varanas)
 • Neurotic Chef (Dolne Miasto Wschodnie Varanas)
 • Anoraf Laiken (Rynek Główny w Varanas)
 • Jarer Laiken (Dolne Miasto Zachodnie Varanas)
 • Marian Gerry (Logar)
 • Iana Gerry (Aula Gildii)
 • Anoraf Laiken (Rynek Główny w Varanas)
NAGRODA:3

Tuesday, October 21st 2014, 1:50pm

Złodziej Jaj

NPC: Chamo, którego znajdziemy w moście w Varanas, blisko miasta orazKardly Auck, którą znajdziemy w Srebrnym Źródle (36.2 86.6)

Przeniesie Nas na północ Srebrnego Źródła, gdzie rozmawiając z Kardly Auck rozpoczniemy zadanie. Zostaniemy przez nią przemienieni w strusia, a Naszym zadaniem będzie zebranie jak największej ilości strusich jaj. Jaja znajdziemy na pobliskiej farmie.

Jaja są strzeżone przez farmerów. Jeżeli zostaniemy podejrzani przez Mężczyznę Farmera, szybko musimy użyć pierwszej dodatkowej umiejętności (Mówienie). Uwagę Kobiety Farmera może rozproszyć druga dodatkowa umiejętność (Podskok). Trzecia dodatkowa umiejętność (Kopnięcie Jaja) może zostać użyta, kiedy potrzebujemy pozbyć się podejrzenia, ale stracimy wszystkie Nasze jaja. Czasami debuff Podejrzany (1o poziom) pojawi się i zostaniemy unieruchomieni, wtedy musimy użyć dziesięć razy pierwszej dodatkowej umiejętności (Mówienie), aby się uwolnić.

Limit czasu tego wydarzenia wynosi dwie minuty.

Strusi Kod

NPC: Opiekunka Strusi, którą znajdziemy przed mostem w Varanas

Rozmawiając z NPC-em wytłumaczy Nam co mamy robić. Następnie rozmawiamy ze strusiem, kiedy będziemy dobrze przygotowani. Struś odpowie Nam trzykrotnie czego dokładnie potrzebuje, ale my niestety nie znamy strusiego języka, więc zobaczymy tylko dziwny kod (np. *!********-#-#). Mimo to, NPC nauczył Nas kilku zwrotów, które teraz musimy wykorzystać.

-# to jedzenie
#- to śpiewanie
*! to taniec break-dance
** to powietrzny kopniak
'* to udawanie martwego

Pojawi się dodatkowy pasek z pięcioma nowymi umiejętnościami. Każda akcja prezentuje jedną emotikonę (1 = jedzenie, 2 = śpiewanie, 3 - taniec break-dance, 4 = powietrzny kopniak, 5 = udawanie martwego).

Limit czasu tego wydarzenia to jedna minuta.

Ta misja jest bardzo chaotyczna. Dymki z zaszyfrowanymi kodami strusia znikają bardzo szybko, a dodatkowo utrudnia się kiedy nie jesteśmy pewni symbolu i nie wiemy, której z umiejętności użyć. Nie ma jednak co się poddawać, ponieważ jeśli będziemy codziennie praktykować, to z każdym dniem będzie Nam jeszcze łatwiej!

NAGRODY:
4

Wednesday, October 22nd 2014, 12:03am

Karawana Strusi

NPC: Lorence Hollowm (49.5 67.7), którego znajdziemy w pobliżu rozwidleń dróg, z których jedna prowadzi do Porzuconego Opactwa

To wydarzenie odbywa się sześć razy w ciągu dnia (11:10, 14:10, 16:10, 18:10, 20:10 oraz 22:10). Na czacie światowym pojawia się komunikat o rozpoczęciu wydarzenia dziesięć oraz pięć minut przed jego startem.

Po rozmowie z NPC-em otrzymamy dodatkowy pasek akcji z nową umiejętnością. Strusie pojawią się po chwili. Wybieramy jednego lub większą grupę i podprowadzamy za pomocą umiejętności na most w Varanas. Podążamy ścieżką za NPC-em, który co jakiś czas robi sobie dłuższe przerwy (wygląda na starszą osobę, więc pewnie ich potrzebuję). Cierpliwie zaczekajmy na niego i kontynuujmy wędrówkę dalej.

NAGRODA:

Zbiórka Liści Cynamonu

NPC: Fez William, którego odszukamy na Rynku Głównym w Varanas

Musimy uzbierać dziesięć sztuk Liści Cynamonu, które wypadają z pokonanych przeciwników o zbliżonym do Naszej postaci poziomie. Kiedy już je zdobędziemy, udajemy się do NPC-a w celu odebrania nagrody.

NAGRODY:

Uczta ze Świeżego Strusia jest bardzo pożytecznym przedmiotem, który daje Nam buff-ka dla członków drużyny na instancji. Wystarczy podać danie przez położenia na podłodze. Każdy może podnieść jedną porcję (ogólnie jest dziesięć porcji). Buff zwiększa na jedną godzinę Punkty Życia, Punkty Many, atak itd. Znika po śmierci.


5

Wednesday, October 22nd 2014, 12:22am

WZGÓRZA GRZMIĄCEGO KOPYTA (DALANIS)

Pióro Kolorowej Modlitwy

Zdobądź 5 sztuk Piór Strusia od Złotych Strusi w obszarze miasta Dalanis. Użyj Karmy dla Strusi (otrzymamy 10 sztuk od NPC-a) na ziemi w pobliżu strusia. Następnie spróbuj podprowadzić strusia do jedzenia (podobnie, jak Magiczne Cavie). Później użyj Pojemnika na Pióra , kiedy struś zaczenie mówić: Coo-coo!


Istnieje szans na zdobycie Złotego Pióra zbierając zwyczajne Pióra Strusia. Po użyciu otrzymamy Wierzchowiec Strusia (7 Dni).

NAGRODY:
ZATOKA TERGOTHEN

Schowaj się


NPC: Florent (52.2 54.1), którego znajdziemy przed Królestwem Lechif.

To wydarzenie odbywa się cztery razy w ciągu dnia (12:30, 15:30, 18:30 oraz 21:30) i musimy zarejestrować się by wziąć w nim udział.

Udajemy się do wielkiego zielonego okręgu i oczekujemy na start. Nie możemy opuścić kręgu inaczej wydarzenie się zakończy.

NPC-e pojawią się w okręgu i zaczną rzucać w Nas ciastem orzechowym. Naszym zadaniem jest unikanie go. Jeśli Nas uderzą zostaniemy spowolnieni albo unieruchomieni. Dodatkowo jeśli zostaniemy uderzeni zbyt wiele razy wydarzenie się zakończy.

NAGRODY:


6

Wednesday, November 19th 2014, 10:21pm

W związku z aktualizacją i zmianą festiwalu, proszę o przyklejenie tego poradnika oraz usunięcie z "tematów istotnych" poprzedniego. Chciałabym również upomnieć Event Manager-ów, którzy w swojej funkcji są odpowiedzialni za dział poradników graczy, o każdorazowe aktualizowanie poradników festiwalowych na forum przy jednoczesnej ich implementacji w grze."I disapprove of what you say,
but I will defend to the death your right to say it.
"


7

Sunday, November 8th 2015, 3:50pm

Aktualizacja 8/11/2015:
- zmieniona liczba wymaganych talonów z 20 na 15,
- zmieniony pakiet otrzymywany za talony (Pakiet z Błogosławieństwami Jesiennego Bankietu -> Pakiet Pełni Szczęścia),
- zmieniona nagroda za wydarzenie w Tergothen (surowce gildii -> talony i eliksir),
- inne drobne poprawki.

Standardowo jeśli ktoś ma jakieś uwagi, to proszę o kontakt :)