You are not logged in.



Dear visitor, welcome to Runes of Magic PL. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, July 5th 2013, 2:49am

Festiwal Rzemiosła-poradnik Lestii

FESTIWAL RZEMIOSŁA pojawił się w mieście. Dla wszystkich osób, które nie chcą trudzić się z zdobywaniem wyższego poziomu umiejętności rzemieślniczych, szczególnie ze względu na czas jaki temu trzeba poświęcić - to te wydarzenie stworzone jest właśnie dla Was. Mimo wszystko nadal jest wymagane włożenie odrobinę inicjatywy i wysiłku :chinese: .

Dodatkowo możliwe są do zdobycia unikalne receptury tylko podczas trwania Festiwalu Rzemiosła. Niestety, wiele składników również jest dostępnych tylko podczas tego festiwalu.

MISJE FESTIWALU RZEMIOSŁA
 • MISJA "Zadania od rzemieślników"
Aktywni NPC: Rzemieślnik Yizzi oraz Rzemieślnik Yasha - znajdują się na Rynku Varanas.
Opis wydarzenia: Wyżej wymienieni rzemieślnicy zapraszają każdego gracza, który ukończył 60 poziom umiejętności rzemieślniczej i posiada tytuł mistrza.
Nagrody:
- Mistrz alchemii otrzymuje Receptura - Perfumy Tańca;
- Mistrz płatnerstwa otrzymuje Receptura - Miniatura Ruchomego Pancerza;
- Mistrz kowalstwa otrzymuje Receptura - Zestaw Sprzętu Montażowego;
- Mistrz stolarstwa otrzymuje Receptura - Stół z Naczynami Sheeny;
- Mistrz gotowania - brak informacji, jeśli ktoś takową posiada proszę o uzupełnienie;
- Mistrz krawiectwa otrzymuje Receptura - Wytworne Szaty.

 • MISJA "Pomocnik rzemieślnika"
Aktywni NPC: Alber, Birdie, Fiona, Mizner oraz Sloan Krug (rozpoczynający misję oraz kończący ją NPC) - znadują się na Rynku Varanas.
Opis wydarzenia: Sloan Krug ogłasza wiadomość na serwerze, że potrzebuje pomocy. Udaj się jak najprędzej do Varanas i porozmawiaj z nią. Odpowie Ci ona, jakich przedmiotów potrzebuje. Wszystkie receptury oraz składniki możesz uzyskać od wyżej wymienionych NPCów. Do ich wykonania jest potrzebny odpowiedni poziom umiejętności. Wydarzenie to trwa zaledwie 30 minut i może zostać ukończone tylko raz dziennie. Wydarzenie to odbywa się co cztery godziny o godzinie 14:20, 18:20, 22:20, 2:20, 6:20 oraz 10:20.

Nagordy:
- 2x Wdzięczność Rzemieślnika;
- 5x Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła.


Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu jest wymagany minimum 15 poziom umiejętności rzemiosła. Jak można przypuszczać poziom przedmiotu niezbędnego do ukończenia tej misji jest wystarczająco niski, by go stworzyć. Jeśli jednak Sloan Krug poprosi Cię o stworzenie przedmiotu, którego nie potrafisz - spróbuj przelogować się na inny kanał.

Uzyskana Wdzięczność Rzemieślnika jest używana jako waluta do zakupu rzadkich składników od Sprzedawców Materiałami, którzy znajdują się w pobliżu Sloan Krug. Jedna Wdzięczność Rzemieślnika może zostać wymieniona na jeden rzadki składnik.

Składniki zakupione od Sprzedawców Materiałów:

- Duża Uniwersalna Mikstura;
- Ruda Srebra;
- Żelazo z Kryształu Magmowego;
- Oddychające Drewno;
- Wybrany Grzyb;
- Wymyślna Wstążka.

 • MISJA "Badanie z Noliką"
Aktywny NPC: Nolika - znajduje się na Rynku Varanas.
Opis wydarzenia: W trakcie podróżowania w świecie Taboreii, zbierz dwadzieścia sztuk (20) Paproci Południowej, którą można uzyskać z zabitych potworów oraz odszukaj pięć (5) Złamanych Gałęzi na wschód od strony wejścia do Varanas.

Dodam, że największe prawdopodobieństwo uzyskania Paproci Południowej jest wówczas, kiedy z zabitego potwora otrzymujemy Punkty Doświadczenia oraz Punkty Talentu :).

Nagrody:
- 1x Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła;
- 5x Eksperyment Noliki .

 • MISJA "Sklep Flea"
Aktywni NPC: Komol Damal, Mojo Caffey, Momo Paladis, Nobo Yanag (rozpoczynający misję oraz kończący ją NPC), Salami Panini, Bystry Nick.
Opis wydarzenia: Porozmawiaj z Nobo Yanag i zaoferuj mu swoją pomoc. Chciałby on wymienić przedmiot, który nie jest mu już potrzebny w zamian za przedmiot, na którym mu zależy. Chce byś porozmawiał z innymi sprzedawcami i sprawdził, czy możesz od nich wytargować potrzebny mu przedmiot.
Nagordy:
- 1x Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła (jeśli nie ukończymy misji);
- 1x
Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła (jeśli misja została ukończona).

W przypadku, gdy żaden sprzedawca nie posiada dokładnie przedmiotu, jakiego potrzebujemy - staraj się targować z innymi sprzedawcami, póki takowego nie otrzymasz. Jeśli zapomnisz, jakiego przedmiotu potrzebujesz - buffek Ci o nim przypomni.




2

Friday, July 5th 2013, 6:08pm

 • MISJA „Wielki skok produkcyjny”
Aktywni NPC: Alber, Bridie, Fionaoraz Mizner – znajdują w Dalanis oraz Rynku Varanas.
Opis wydarzenia: Alber, Bridie, Fiona i Mizner sprzedają receptury oraz składniki, których możecie użyć do zwiększenia poziomu swojego rzemiosła bez potrzeby posiadania run produkcyjnych - kosztuje Was to tylko czas i złoto.
Nagrody:
- zwiększenie poziomu rzemiosła od 15 do 55 bez konieczności użycia run produkcyjnych.

Alber i Bridie znajdujący się Dalanis sprzedają takie same receptury, jak Fiona oraz Mizner w Varanas. Receptury zwiększają poziom rzemiosła od 15 do 55 poziomu.

 • MISJA „Moc implusu”
Aktywny NPC: Abu Laurel - w pobliżu Mostu Varanas.
Opis wydarzenia: Gracz musi zarejestrować się, aby wziąć udział w wydarzeniu. Po rejestracji wszyscy gracze zarejestrowani muszą wejść na obszar tego wydarzenia. Gracz w tej misji musi kontrolować Przyspieszoną Energię Jąder przy pomocy buffów, tak by Jądra poruszały się wokół okręgów.

 • MISJA "Przetwornik Składników"
Aktywni NPC: Myden Neil przed bramą Varanas
Opis wydarzenia: Wybierz jeden ze znajdujących się przed bramą Varanas Przetworników Składników i aktywuj go poprzez odpowiednią opcję dialogową. Otrzymasz trzy umiejętności dodatkowe: Zielony Składnik, Niebieski Składnik oraz Czerwony Składnik. Używaj ich na rosnących w maszynie kolorowych bańkach zanim te wybuchną. Pamiętaj, aby zachować zgodność koloru pomiędzy używaną umiejętnością i bańką. Za poprawne trafienie małej bańki otrzymasz 1 punkt, średniej 2 punkty, dużej 6 punktów, a za spowodowanie wybuchu (spóźnienie lub błędny kolor) -1 punkt. Po zakończeniu zadania otrzymasz Uniwersalne Składniki w ilości zależnej od zdobytych punktów. Wymień je u Mydena Naila na nagrodę.
Nagrody:
- 4x Żywioł Wiatru od razu po aktywacji przetwornika;
- 4x Żywioł Wiatru + 1x Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła za każdy Uniwersalny Składnik.
Tytuły:
- Magiczny Operator za zdobycie 365 punktów;
- Nie ma rzeczy, której bym nie złamał! za zniszczenie maszyny (notoryczne powodowanie wybuchów).


Poniższe sześć misji rozpoczynają się i kończą u Burtona są one bardzo łatwe i szybkie w wykonaniu.

 • MISJA „Zlecenie alchemika”
Aktywny NPC: Burton – znajduje się na Rynku Varanas.
Opis wydarzenia: Po zaakceptowaniu tej misji zostaniesz poinformowany jaki kolor mikstury chce on uzyskać przez zmieszanie. Przez użycie czterech mikstur znajdujących się na stole obok Burtona, wybierz odpowiednie kolory podczas mieszania, aby uzyskać odpowiednią miksturę. Oddaj uzyskaną miksturę, aby otrzymać nagrodę.

Pomóż alchemikowi uzyskaćżową Miksturę:
- Biała Mikstura;
- Czerwona Mikstura.

Pomóż alchemikowi uzyskać Błękitną Miksturę:
- Biała Mikstura;
- Niebieska Mikstura.

Pomóż alchemikowi uzyskać Jasnożółtą Miksturę:
- Biała Mikstura;
- Żółta Mikstura.

Pomóż alchemikowi uzyskać Pomarańczową Miksturę:
- Czerwona Mikstura;
- Żółta Mikstura.

Pomóż alchemikowi uzyskać Zieloną Miksturę:
- Żółta Mikstura;
- Niebieska Mikstura.

Pomóż alchemikowi uzyskać Fioletową Miksturę:
- Czerwona Mikstura;
- Niebieska Mikstura.

Nagrody:
- 3x Ogon Jednorożca;
- 1x Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła.


 • MISJA „Zlecenie płatnerza”
Aktywny NPC: Burton oraz Ailes.
Opis wydarzenia: Musisz znaleźć Precyzyjnie Wzmocnione Żelazo u niegrzecznego chłopca o imieniu Ailes. Skieruj się w stronę Dolnego Miasta Wschodniego w Varanas i porozmawiaj z nim. Zazwyczaj, jak każdy niegrzeczny chłopiec zada Ci zagadkę. Jeśli odpowiesz poprawnie, jaką inną rudę posiada chłopiec otrzymasz Precyzyjnie Wzmocnione Żelazo . Masz 30 sekund na dokonanie prawidłowego wyboru. Cały czas rozmawiaj z nim dopóki nie trafisz prawidłowej nazwy rudy oraz jej ilości. Po wykonaniu zadania wróć do Burton’a po nagrodę.
Nagroda:
- 3x Skóra Smoka ;
- 1x Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła.

Jeśli zawiedziesz za pierwszym razem - nie martw się, możesz próbować ponownie zaliczyć tę misję, aż do skutku.


3

Friday, July 5th 2013, 6:10pm

 • MISJA „Zlecenie kowala”
Aktywny NPC: Burton, Archibald i Harriet.
Opis wydarzenia: Udaj się do Archibald’a aby otrzymać od niego Lodowy Kryształ. Otrzymasz od niego trzy Lodowe Kryształy oraz zadanie skontaktowania się z Harriet’em i uzyskać potrzebnej sztabki – jeśli go odwiedzisz stworzy dla Ciebie jedną Sztabkę Lodowego Kryształu. Zwróć kompletną sztabkę Burton’owi, aby uzyskać nagrodę.
Nagordy:
- 3x Kolorowy Żelazny Pył;
- 1x Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła.

 • MISJA „Zlecenie kucharza”
Aktywny NPC: Burton
Opis wydarzenia: Czas wybrać się na ryby. Udaj się nad Jezioro Magicznej Mgły w Srebrnym Źródle. Wzdłuż brzegów jeziora pływają ryby, chwyć za wędkę i złów je. Zebrane Żywa Ryba upiecz na ognisku znajdującym się w pobliżu. Może się zdarzyć, że spalisz rybę i będziesz musiał się wrócić po więcej Żywych Ryb. Po przygotowaniu 3 Pysznych Ryb udaj się z powrotem do Burtona po nagrodę.
Nagordy:
- 3x Tajemnicza Przyprawa;
- 1x Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła.

 • MISJA „Zlecenie krawca”
Aktywny NPC: Burton
Opis wydarzenia: Zbierz 10 sztuk Śierści Czarnego Dzika z Czarnego Dzika w południowej części Srebrnego Źródła. Wróć do Burtona po nagrodę.
Nagrody:
- 3x Jedwab Srebrnoskóry ;
- 1x Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła.

 • MISJA „Zlecenie stolarza”
Aktywny NPC: Burton
Opis wydarzenia: Zbierz dziesięć (10) sztuk Drewna Wysokiej Jakości z Podejrzanej Sterty Drewna , które znajdują się w południowej części Srebrnego Źródła, a później zgłoś się po nagrodę.
Nagrody:
- 3x Gałaź Drzewa Dusz;
- 1x Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła.


4

Friday, July 5th 2013, 6:10pm

PODSUMOWANIE

Misje od alchemika, płatnerza oraz kowalstwa – wszystkie je można ukończyć w Varanas. Natomiast misje od stolarza, kucharza oraz krawca można ukończyć w Srebrnym Źródle.

Składniki uzyskane z tych zadań to:
- Ogoń Jednorożca dla alchemika;
- Skóra Smoka dla płatnerza;
- Kolorowy Żelazny Pył dla kowala;
- Tajemnicza Przyprawa dla kucharza;
- Jedwab Srebrnoskóry dla krawca;
- Gałąź Drzewa Dusz dla stolarza.

Alber, Birdie, Fiona i Mizner dają Ci możliwość rozwinięcia twoich umiejętności rzemieślniczych bez wykonywania zadań rzemieślniczych.
To jest świetna okazja by rozwinąć swój poziom umiejętności w rzemiośle. Możesz rozwinąć swoje zdolności od 15 do 55 za około 4 miliony złota bez run produkcyjnych w mniej więcej 10 godzin. Wartości te liczbowe mogą być mniejsze jeśli używasz specjalnych bonusów rzemieślniczych.


Sprzedawcy
Materiałów maja ograniczony limit materiałów, które codziennie są odnawiane. Sprawdź inny kanał jeśli na obecnym Sprzedawcy Materiałów skończył swój limit.


Możesz również stworzyć jeden Oczyszczony Kryształ, co 3 godziny.

Wymień 6 Certyfikatów Uczestnictwa w Festiwalu Rzemiosła u Kasjera Festiwalu Rzemiosła, aby otrzymać Pakiet Wyrobów Ręcznych, zawierający jeden z poniższych przedmiotów:

- Ulepszona Mikstura w worku;
- Praktyczna Torba z Przedmiotami;
- Pakiet Wykuwania Elementów Ekwipunku;
- Żywioły Wiatru (Pakiet z Materiałami);
- Wierzchowiec Szafirowy Wiking (7 Dni, 30 Dni);
- Potwór Skrzyni Skarbów (7 Dni, 30 Dni, Trwałe).