You are not logged in.Dear visitor, welcome to Runes of Magic PL. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, December 7th 2013, 4:09pm

Przewodnik po Festiwalu Płatków Śniegu

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia - nadchodzi do świata Taborei i wielkim tchnieniem uniesie się nad Nami i wszyscy pogrążymy się w nurcie Bożonarodzeniowego oczekiwania. Przygotowania do ozdabiania drzewka Bożonarodzeniowego - żywej choinki kupionej u leśnego, robione łańcuchy z gładkiej bibułki. Nieodzownymi elementami na choince były piękne szklane, różnego rodzaju bombki, cukierki od okrągłych pod długie w złotku, jabłuszka czerwone, orzechy włoskie, pierniczki różnego kształtu.

Radość tych świąt łączy się z ostrą, mroźną zimą, ale któż w tej chwili zdołałby się obronić przed świętami, zwłaszcza gdy pachnie już ciastem i innymi smakołykami? Wreszcie nadszedł czas na oczekiwanie pierwszej gwiazdki!1. NIEDOBRZY GWIAZDORZY
W okolicach całych Wyjących Gór mamy możliwość odnalezienia Niedobrych Gwiazdorów. Po ich pokonaniu otrzymujemy Zagubiony Podarunek, który nazbierany w większej liczbie sztuk, możliwy jest do wymiany na nagrodę.

2. OLBRZYMIE DRZEWKO CHOINKOWE
Olbrzymie Drzewko Choinkowe u podnóża którego znajdziemy cztery Prezenty z okazji Festiwalu Płatków Śniegu (w pobliżu pokojówki Meydo i skrzynki pocztowej). Wykorzystując prezent otrzymujemy Pakiet Festiwalu Płatków Śniegu.

Pakiet Festiwalu Płatków Śniegu zawiera:
Przydatne informacje:
a) Upewnij się, że raz dziennie odebrałeś cztery prezenty znajdujące się pod Olbrzymim Drzewkiem Choinkowym.
b) Otrzymane słodkości mają taki sam czas odnowy, co Mikstury oraz Eliksiry Phiriusa, dlatego też nie są bardzo pożyteczne oraz nie mogą być wykorzystywane na wojnach.
c) Otrzymane słodycze mają swój określone czas i znikają po upływie siedmiu dni. Możemy wydłużyć ich czas trwania, przechowując zebrane prezenty w swoim plecaku i otwierając, kiedy będą Nam potrzebne.

3. MISJA DONICHUKI, CZYLI NA RATUNEK GWIAZDOROM
Donichuka, którą znajdziemy na Rynku Głównym w Varanas. Poleci Nam zadanie uratowania Gwiazdorów, którzy utknęli w kominach. Na początku będziemy musieli zdobyć Śliski Tłuszcz z Dzika.

W Wyjących Górach znajdziemy zdobędziemy go z Dzika, w Srebrnym Źródle z Czarnego Dzika, Szarżującego Dzika oraz Wściekły Parszywy Wieprz. Po zebraniu potrzebnej ilości tłuszczu wracamy do Donichuki. Mamy dwie możliwości wyboru - pierwszą z nich jest zaoferowanie swojej bezinteresownej pomocy w uratowaniu Gwiazdorów, a drugą opcją jest zwrócenie zdobytego tłuszczu. Wybierając drugą opcję otrzymamy Czerwoną Skarpetę Festiwalu Płatków Śniegu. Musicie pamiętać, że wybierając tą opcję nie będziemy mogli uratować już Gwiazdorów. W tym przypadku utracimy dziesięć takich podarunków oraz dodatek za uratowanie wszystkich Gwiazdorów. Pierwsza opcja jest zdecydowanie szybsza, ale dalej będziemy mieć możliwość korzystania z transportu Donichuki do Logar, Srebrnego Źródła, Punktu Handlowego Harf oraz Varanas za darmo.

Jeśli jednak wybierzemy pierwszą opcję, otrzymamy Specjalną Mieszankę Tłuszczu z Dzika i będziemy mogli ukończyć dalszą część zadania. Musimy odnaleźć Gwiazdorów, którzy utknęli w kominach na dachach różnych domów. Czterech Gwiazdorów znajdziemy w Logar, trzech Gwiazdorów znajdziemy w Srebrnym Źródle oraz 3 Gwiazdorów znajdziemy w Punkcie Handlowym Harf.


Gwiazdorzy znajdujący się w Logar (Wyjące Góry)
Znajdujemy go na dachu wejścia do Logar. Na Naszym wierzchowcu wskakujemy za zachodnią część muru, wykorzystując do tego ułożony stos drewna. Biegnąc po płocie, wskakujemy na zadaszoną część bramy.
Budynek, w którym utknął Gwiazdor znajdziemy obok miejsca, gdzie znajduje się NPC do przerabiania drewna. Wchodzimy po schodach, które znajdziemy na tyłach domu. Przeskakujemy przez poręcz na dach, a następnie wsiadamy na wierzchowca i przeskakujemy na kolejny, wspinając się w górę.
Ratując Gwiazdora Owen'a zeskakujemy na niższy dach. Następnie wsiadamy na Naszego wierzchowca i przeskakujemy na sąsiedni dach. Musimy być jednak w stu procentach pewni, że skok wykonujemy w ostatniej sekundzie, aby się Nam powiodło.
Tego Gwiazdora znajdziemy na dachu budynku, przed którym stoi pokojówka. Możemy się tam dostać bez użycia wierzchowca. Po prostu wchodzimy po schodach, a następnie przeskakujemy przez poręcz bezpośrednio na dach.

Gwiazdorzy znajdujący się w Dolinie Aslan (Srebrny Wodospad)
Znajdziemy go w domu oddalonym na południu. Z niewielkiego wzniesienia wskakujemy, korzystając z pomocy wierzchowca na skraj dachu. Następnie schodzimy z wierzchowca, z brzegu dachu wskakujemy na główny dach (jest to bardzo trudne). Porozmawiaj z Gwiazdorem, cały czas starając się pozostać na szczycie dachu, używając tłuszczu w odpowiednim czasie.
Znajdziemy go w budynku, przed którym znajduje się tablica z misjami dziennymi. Nie korzystając z wierzchowca wskocz na samą górę znajdujących się na tyłach domu skrzynek, a kolejno wskocz na dach.
Dom znajdujący się obok NPC trudzącego się kowalstwem. Korzystając z kratownicy wskakujemy na mniejszy daszek. Kolejno wskakujemy ze skraju mniejszego dachu na główny dach. Używamy Naszego wierzchowca i przeskakujemy na dach kolejnego domu.

Gwiazdorzy znajdujący się w Punkcie Handlowym Harf (Wyżyna Ystra)
Znajdziemy go w dużym budynku na północny miasta. Wchodzimy po schodach, znajdujących się z boku domu, a następnie wskakujemy na poręcz, z której przeskakujemy na dach.
Tego Gwiazdora musimy szukać na dachu dużego budynku, znajdującego się pomiędzy tablicą misji dziennych a pokojówką, na północnym końcu miasta. Bez wierzchowca wskakujemy na ułożone tam skrzynki, a następnie na dach budynku.
Znajdziemy go na dachu budynku, przed którym znajduje się tablica z misjami dziennymi. Bez wierzchowca wchodzimy po schodach, wskakujemy na poręcz a następnie na dach domu.


Dodatkowo zamieszczam film, który będzie ułatwieniem dla każdego gracza, który jest wzrokowcem ^^.Wspinamy się na dachy domów w pobliżu ich kominów, aby odnaleźć Gwiazdorów, którzy w nich utknęli. Jeśli go nie znajdziemy na jednym z dachów, musimy troszkę odczekać aż się pojawi ponownie - prawdopodobnie ktoś właśnie przed Nami go uratował. Zaznaczając Gwiazdora i klikając na niego rozpoczynamy konwersację, a kiedy ją ukończymy - otrzymamy nagrodę w postaci Czerwonej Skarpety Festiwalu Płatków Śniegu.
2

Monday, December 9th 2013, 1:13am

Czerwona Skarpeta Festiwalu Płatków Śniegu zawiera:
Ratując dziesięciu Gwiazdorów, następnie rozmawiając z Donichuką pojawi się komunikat na całym serwerze " ... uratował wszystkich Gwiazdorów. Jest Naszym bohaterem". Wykonując to zadanie otrzymamy również tytuł - I believe I can fly, Dzwonek Małego Renifera, który daje Nam możliwość przywołania Donichuki, która po upływie 30 minut znika oraz dostajemy Pakiet Małego Renifera.

Pakiet Małego Renifera zawiera:


4. WYMIANA FAJERWERKÓW
NPC: Nina Berlusco, którą znajdziemy niedaleko fontanny na Rynku Głównym w Varanas.
U powyższej Pani mamy możliwość wymiany różnego rodzaju fajerwerków na czar Festiwalowa Nagroda Wymiany Certyfikatu oraz Doładowania Magicznego Transmutora. Fajerwerki możemy wymienić tylko raz dziennie i powyższy czar mas czas trwania dwadzieścia cztery godziny.

Istnieje szansa otrzymania fajerwerków poprzez aktywne uczestniczenie w pozostałych wydarzeniach tego festiwalu. Im dłużej pozostajemy zalogowani w grze, tym bardziej poziom czaru Festiwalu Nagród Wymiany Certyfikatu zwiększa się i w związku z tym, otrzymujemy lepsze nagrody.

Wymiana fajerwerków w przypadku kiedy nie mamy czaru Festiwalowej Nagrody Wymiany Certyfikatu:
Wymiana fajerwerków, kiedy mamy 1 poziom czaru Festiwalowej Nagrody Wymiany Certyfikatu:
Wymiana fajerwerków, kiedy mamy 2 poziom czaru Festiwalowej Nagrody Wymiany Certyfikatu:
Wymiana fajerwerków, kiedy mamy 3 poziom czaru Festiwalowej Nagrody Wymiany Certyfikatu:
Wymiana fajerwerków, kiedy mamy 4 poziom czaru Festiwalowej Nagrody Wymiany Certyfikatu:
Wymiana fajerwerków, kiedy mamy 5 poziom czaru Festiwalowej Nagrody Wymiany Certyfikatu:
Wymiana fajerwerków, kiedy mamy 6 poziom czaru Festiwalowej Nagrody Wymiany Certyfikatu:
5. WYMIANA DEKORACJI
NPC: Drzewko Życzeń Płatków Śniegu (w pobliżu fontanny na Rynku Głównym w Varanas).

W tym wydarzeniu korzystamy z ozdób aby udekorować choinkę, a w zamian otrzymujemy nagrody. Język Wspaniałości zwiększa na 30 minut Szansę na Łup o 85%, Język Pragnienia zwiększa na 30 minut Szansę na Łup o 15%, Język Błogosławieństwa który zwiększa na 30 minut Szansę na Łup o 60%.

Dekorując Drzewko Życzeń Płatków Śniegu, wykorzystując Jedwabną Wstążkę a następnie prosząc o podarunek otrzymujemy nagrodę.
NAGRODY:


3

Wednesday, December 18th 2013, 4:05pm

Dekorując choinkę wystarczającą ilością ozdób (500 Nieznanych Prezentów) otrzymamy tytuł: Mały Pomocnik Dekorowania Drzewka Płatków Śniegu.

Dekorując choinkę wystarczającą ilością ozdób (1000 Nieznanych Prezentów) otrzymamy tytuł: Największy Fan Drzewka Festiwalu Płatków Śniegu.

6. WYMIANA NIEZNANYCH PREZENTÓW
NPC: Kolu Max, którego znajdziemy w pobliżu fontanny na Rynku Głównym Varanas.
Wymieniamy u niego Nieznane Prezenty w zamian za to otrzymamy Dekorację Drzewka Festiwalu Płatków Śniegu.

Jeśli wymienimy prezenty ponownie, otrzymamy znów element dekoracji, ale nie otrzymamy certyfikatu. Uczestnicząc w tym wydarzeniu mamy możliwość zdobycia dwóch tytułów w podzięce za dekorację Drzewka Festiwalu Płatków Śniegu.

7. WYMIANA CERTYFIKATÓW ŚWIĘTOSZKA
NPC: Jack Shackleton, którego znajdziemy na Głównym Rynku w Varanas. Mamy możliwość wymianu u niego 10 Certyfikatów Świętoszka, aby otrzymać nagrodę oraz czar, który zwiększy prędkość poruszania się o 10,5%.

Skrzynka Prezentów Andrzeja zawiera:
Aby mieć możliwość powtórki wydarzeń w tym festiwalu, mamy możliwość wymianu dwóch Run Portalu Przenoszącego na Talon Powtórki Festiwalu Płatków Śniegu.

W Srebrnym Źródle mamy również możliwość udzielenia pomocy Donichuce poprzez ratowanie Gwiazdorów, którzy utknęli w wejściu kominów. Również możemy skorzystać z prezentów, które znajdziemy pod choinkami w mieście.

4

Thursday, December 19th 2013, 1:11am

8. WYMIANA ZAGUBIONYCH PODARUNKÓW
NPC: Gwiazdor - Mark, którego znajdziemy na Rynku Głównym w Varanas.
Płacąc mu 3000 złoty otrzymujemy od niego czar, który zwiększa zdobytych 10% Punktów Doświadczenia, 10% Punktów Talentu na 30 minut. Możemy korzystać z niego ile razy chcemy w ciągu dnia, ponieważ nie znosi się ze sobą ten czar.

Wymiana 10 Zagubionych Podarunków skutkuje nagrodą w postaci Żółtego Prezentu z Festiwalu Płatków Śniegu, który zawiera:

 • 50 x Ruda Cynku;
 • 70 x Ruda Cyny;
 • 20 x Lizak;
 • 20 x Czekolada;
 • 50 x Biesotraw Górski;
 • 50 x Drewno Jesionu.
Wymiana 20 Zagubionych Podarunków skutkuje nagrodą w postaci Zielonego Prezentu z Festiwalu Płatków Śniegu, który zawiera:

Wymiana 50 Zagubionych Podarunków skutkuje nagrodą w postaci Czerwonego Prezentu z Festiwalu Płatków Śniegu, który zawiera:

9. NAPAD NA BANK VARANAS
Wydarzenie to odbywa się codziennie co godzinę. Wydarzenie to odbywa się na trzech kanałach, gdzie aktualnie znajduje się Obsługa Banku. Jeśli na którymś z kanałów nie znajdziemy jej, Goblin Rabuś nie pojawi się. Przed rozpoczęciem tego wydarzenia pojawi się komunikat serwerowy: "Alarm straży Varanas - ktoś próbuje okraść Bank Varanas". Pojawia się ogromny Rabuś Goblin, który po kilku sekundach dialogu rozpada się na 50 miniaturowych goblinów, które zaczynają uciekać w różne strony. Naszym zadaniem jest złapanie jak najwięcej małych rabusiów i odzyskania dużej ilości Sakiewek. Aby je złapać musimy bardzo szybko na nie klikać, ponieważ równie szybko one uciekają w różne strony. Odzyskany łup zwracamy później strażnikom pilnującym Banku Varanas.

Nagrodami za zwrócony łup są:
a) Pakiet z Festiwalu Płatków Śniegu, który zawiera:

 • różne rodzaje Mikstur oraz Eliksirów Phiriusa.
b) Srebrna Skarpeta Festiwalu Płatków Śniegu, która zawiera:

c) Złoty Pakiet Festiwalu Płatków Śniegu, który zawiera (wymaga użycia Klucza do Pradawnego Skarbu):

10. NAPRAWA SAŃ
NPC: Andrew Dell, którego znajdziemy na końcu mostu w Varanas.

W zamian za okazaną mu pomoc zostaniemy obdarowani nagrodami w postaci certyfikatów. Otrzymujemy od niego trzy zadania.
Pierwsze z nich polega na odnalezieniu dziesięciu Części Sań, a w nagrodę otrzymamy Certyfikat Świętoszka.
Drugie zadanie polega na odszukaniu pięciu sztuk Magicznych Kamieni. Kierujemy się w stronę Kurhanu, który znajduje się w Wyjących Górach. Korzystamy ze Stosów Magicznych Kamieni, które znajdują się w okolicy. W większości przypadków pojawia się Piernikowy Ludzi lub Niegrzeczny Bałwan, które utrudniają chwilowo Nasze poszukiwania. Zwracając Andrew Dell'owi kamienie otrzymamy od niego czar, który będzie regenerował +6 Punktów Życia co dwie sekundy na jedną godzinę.

Trzecie zadanie polega na przyprowadzeniu ośmiu reniferów. 3 Reniferów , 3 Reniferów Festiwalu Płatków Śniegu oraz 2 Królewskich Reniferów. Akceptując zadanie, otrzymamy 8 x Dzwonek Andrew - używamy ich na wymienionych reniferach. Może się zdarzyć, że nie posłuchają one melodii dzwonku za pierwszym razem, dlatego musimy próbować do skutku. Kiedy zbierzemy już wszystkie renifery, wracamy odebrać nagrodę. Otrzymamy certyfikat oraz czar zwiększający +2 Regeneracji Many, co dwie sekundy na jedną godzinę.

11. OSWAJANIE JELENI
NPC: Pak Dicca, którego znajdziemy w mieście Dalanis, w pobliżu teleportu.
Kończąc tą misję dzienną otrzymujemy czar o nazwie "Oswajanie Jelenia", który będzie się stackował. Czas tego czaru trwa 1 dzień i 12 godzin. Za każdym razem kiedy ukończymy tą misję, wartość czaru będzie wzrastać.

a) MISJA Karma dla Jeleni - Zimowa Trawa
Polega na zdobyciu 10 x Zimowej Trawy z Dzikich Gulo, które znajdują się w niedaleko Obozu Zielarzy.

b) MISJA Karma dla Jeleni - Jemioła
Misja ta polega na zdobyciu 10 x Jemioły z Gulo z Milasso, które znajdziemy w Lesie Milasso.

c) MISJA Karma dla Jeleni - Trawa Norsa
Musimy tutaj zdobyć 10 x Trawa Norsa, który wypada ze Strachliwych Gulo. Znajdziemy je koło Obozu Arden.

Nagrody za ukończenie misji bez czaru:

Nagroda za ukończenie misji, posiadając I poziom czaru (po drugim ukończeniu czar zwiększa się z poziomu I do III):

Nagroda za ukończenie misji, posiadając III poziom (po trzecim ukończeniu czar zwiększa się z poziomu III na V):

Nagroda za ukończenie misji, posiadając V poziom:

Po osiągnięciu V poziomu czaru, zostaje on skasowany.


[/align]


5

Thursday, December 19th 2013, 2:06am

12. WIELKA BITWA NA ŚNIEŻYNKI
Wydarzenie odbywa się codziennie o godzinie 4, 8, 12, 16, 20, 24 i trwa maksymalnie jedną godzinę. Aby do niego dołączyć, należy porozmawiać ze stojącą na rynku głównym Varanas Paige Piernik. Zostaniemy wtedy przeniesieni do specjalnej lokacji (wspólnej na cały serwer), w której naszym zadaniem będzie zbierać kulki śniegu i rzucać nimi w przeciwników npc.
Walka składa się z trzech faz:
 • Domek z Piernika - to wewnątrz niego ukrył się Wielki Piernikowy Ludzik. Aby go wyciągnać na zewnątrz musimy zniszczyć domek. W tym celu szukamy dookoła małych kupek śniegu, z których formujemy śnieżkę i w ciągu 10 sekund rzucamy nią w domek (dodatkowy pasek akcji). Żeby nie było zbyt łatwo, to przeciwnik również w nas strzela. Co kilka sekund wokół jednego z graczy pojawia się niebieskie koło sygnalizujące, że w to miejsce spadnie pocisk. Jeśli gracze nie wydostaną się z niego na czas, to zostaną zamienieni w choinkę na 10 sekund. Po zbiciu domku pojawia się kolejny przeciwnik.
 • Wielki Piernikowy Ludzik - walka z nim jest niemal identyczna jak w poprzedniej fazie, jednak dodatkowo co jakiś czas rzuca umiejętność Piernikowej Fali Światłości, która ma na kilka sekund oślepić i zdezorientować graczy (niebieskie światło). Po pokonaniu go rozpada się na mniejsze wersje.
 • Małe Piernikowe Ludziki - jest ich dużo, ale nie rzucają niczym. Zamiast tego biegają za graczem, by po złapaniu go zamienić w choinkę. Na szczęście wystarczy jeden celny strzał śnieżką, by jeden ludzik padł. Po pokonaniu wszystkich wydarzenie zostaje zakończone.
Na wynik końcowy składają się dwa czynniki:
 • Punkty Celności - nabijane dzięki celnemu rzucaniu śnieżkami, mają wpływ dodatni na otrzymaną nagrodę,
 • Punkty Transformacji - nabijane przez przemianę w choinkę, mają wpływ ujemny na otrzymaną nagrodę.
Punkty te wymieniamy u Paige Piernik na rynku głównym Varanas.
W IS są dostępne dodatkowe przedmioty mające ułatwić walkę:
 • Śnieżny Cukierek Odnowy - dzięki niemu można natychmiast znieść efekt Transformacji Śnieżnego Drzewa,
 • Osłona Śnieżnego Kryształu - na 10 sekund zapewnia użytkownikowi oraz graczom w pobliżu ochronę przeciw Transformacji Śnieżnego Drzewa,
 • Śnieżne Działo - po jego ustawieniu można zastosować umiejętność "Odpalenie Śnieżnego Działa". Zadane obrażenia mają moc 10 śnieżek. Działo utrzymuje się przez 30 sekund.
Nagroda:
 • maksymalnie 20 Certyfikatów Świętoszka.KONTYNUACJA PORADNIKA, KTÓRA DOTYCZY WYŻYNY YSTRA (PUNKT HANDLOWY HARF) BĘDZIE UZUPEŁNIANIA NA BIEŻĄCO. JEŚLI OTRZYMACIE INNE NAGRODY ZA UCZESTNICTWO W WYDARZENIACH, KTÓRE NIE SĄ WYMIENIONE W PORADNIKU - PROSZĘ O INFORMACJĘ PRZEZ WIADOMOŚĆ PRYWATNĄ LUB TUTAJ W WĄTKU, ABYM MOGŁA GO NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWAĆ. RÓWNIEŻ ZACHĘCAM DO WSKAZYWANIA BŁĘDÓW, JEŚLI TAKOWE W TYM PORADNIKU SIĘ ZNAJDĄ.


Vimka

Oko Mądrości

Posts: 176

Location: Dolina Przygotowań

Occupation: Wielozadaniowy Droid Bojowy

 • Send private message

6

Monday, December 30th 2013, 4:55pm

Witam :)
Jako, że nadal brakuje profesjonalnego opisu Śnieżnej Krainy, pozwolę sobie na śmiałość i przekopiuję poradnik, który stworzyłam na potrzeby mojej gildii. Od razu na wstępie zaznaczam, że zrobię to na zasadzie 'kopiuj - wklej' (taki ze mnie leń) i pojęcia nie mam, jak to będzie wyglądało na tutejszym forum... więc z góry przepraszam, jeśli coś będzie brzydkie.

------------------------------------------------------------------

Śnieżna Kraina


Jest to zupełnie odrębna i dość pokaźna część festiwalu. Rządzi się ona swoimi własnymi, surowymi prawami, ale każdy - niezależnie od levela może ją przejść. Wystarczy trochę cierpliwości i opanowania podstaw.

Zaczynamy od rozmowy z NPC na Rynku w Varanas: Transporter Odkrywcy Śnieżnej Krainy.Przeniesie on nas do Śnieżnej Krainy, która wygląda jak Wyżyna Ystra - takie same nazwy na mapie, rozkład budynków i topografia. Ale na ty podobieństwa się kończą. Musimy pamiętać, że jesteśmy w zupełnie innej części Taborei i wszystko tutaj podlega innym prawom. Po pierwsze, zostajemy pozbawieni możliwości korzystania z naszych umiejętności klasowych; prawdę mówiąc, i tak do niczego nam się tutaj nie przydadzą. Możemy jednak łykać mikstury, a to się przyda. Po drugie, nie możemy przyzywać naszych wierzchowców - całą wyprawę odbywamy na piechotę. I wreszcie po trzecie, najważniejsze: panuje tu straszliwy ziąb. Gdy tylko oddalimy się kilka kroków od źródła ciepła (ognisko w obozie początkowym, jakiekolwiek ognisko lub paląca się pochodnia), zaczynamy powoli zamarzać. Otrzymujemy debuffka, który zaczyna odliczać od 1 do 29. Wraz z odliczaniem stopniowo tracimy prędkość poruszania się. Gdy odliczanie dojdzie do 29 zamienimy się w bryłę lodu na 30 sekund:Jeśli w czasie tych 30 sekund nikt nas nie rozmrozi, stracimy przytomność i zostaniemy przeniesieni z powrotem do obozu początkowego.

Podstawową sprawą jest więc zapewnienie sobie ogrzewania. Dobrze jest iść na wyprawę tutaj w grupie, żeby w razie co był ktoś, kto pospieszy na ratunek zamarzniętym. Jednakże samemu też da radę, chociaż jest troszkę ciężej - no i zawsze w grupie raźniej :-)

Wracajmy jednak do sedna. W obozie początkowym (na mapie jest to obszar Wieży Strażniczej Khazora), przy wielkim ognisku kręci się sporo NPCów, którzy mają dla nas zadania. Pobieramy wszystkie misje jak leci. Rozmawiamy też z Instruktorem Przetrwania Śnieżnej Krainy i dostajemy od niego 10 sztuk Drewna Opałowego oraz rozpałkę - Zestaw Zwyczajnych Narzędzi Pana MaggiDrewno i rozpałkę wyciągamy od razu na pasek akcji. Jak można się domyśleć, będzie nam to służyć do ogrzewania się. Żeby rozpalić ognisko, najpierw klikamy drewno, a potem, stojąc w pobliżu stosu drewna, klikamy rozpałkę, która w tym przypadku castuje się 3 sekundy. Ja zazwyczaj zaczynam rozpalać ognisko, gdy poziom zimna wskazuje 24 - tylko, że ja używam nieco lepszej rozpałki (będzie o tym później). Początkującym polecam rozstawianie ognia przy poziomie zimna 20.

Teraz może co nieco o biegających tutaj potworkach. Generalnie interesują nas 3 rodzaje:
- króliki - upierdliwe białe dziadostwa, które mają irytujący zwyczaj szarżowania na postać i przewracania jej na kilka sekund na ziemię (w tym czasie tracimy cenne ciepło...). Gdy widzimy królika, klikamy go zębatką, wtedy nasza postać zdzieli gryzonia w łeb i go odpędzi, a przy odrobinie szczęścia królik upuści 1 sztukę drewna opałowego (automatycznie zostanie dodane do naszego)
- białe niedźwiedzie - gaszą rozpalone przez nas ogniska. Gdy więc widzimy misia w pobliżu, musimy lepiej pilnować ognia, zwłaszcza, jeśli misio podejdzie i pomacha łapkami koło nas...- Lodowy Kryształ Zimy - pojawiają się czasem, a ich obecność jest obwieszczana żółtym komunikatem CZUJESZ, ŻE TEMPERATURA WOKÓŁ GWAŁTOWNIE SPADA. Jeżeli taki kryształ dotknie nas, to zostaniemy automatycznie całkowicie zamrożeni, a nasze ognisko zgaszone. Żeby tego uniknąć, należy ustawić się ZA ROZPALONYM OGNISKIEM, tak aby goniący nas kryształ wpadł w ogień - wówczas go unieszkodliwimy.To tyle podstaw na początek. Czas wyruszyć na właściwą wyprawę.

Vimma

druid/wojownik/zwiadowca/mag/łotr/strażnik

Serwer: Perun

This post has been edited 3 times, last edit by "Vimka" (Dec 2nd 2015, 9:13pm)


Vimka

Oko Mądrości

Posts: 176

Location: Dolina Przygotowań

Occupation: Wielozadaniowy Droid Bojowy

 • Send private message

7

Monday, December 30th 2013, 6:01pm

Zaczynamy od zebrania 4 energii, które występują na skałach przy bramie obozu początkowego.Początkującym radzę zrobić to 'na 2 ogniska'. Pierwsze rozpalamy naprzeciwko drugiego źródła energii, i stąd mamy dostęp do źródeł 1, 2 i 3. Czwarte źródło może stanowić wyzwanie dla niewprawnych, bo troszkę ciężko się tam dostać (zsuwamy się ze skały), dlatego polecam ustawić sobie drugie ognisko tuż w pobliżu. Po zebraniu czterech energii wracamy do obozu początkowego i zdajemy tą misję.

UWAGA Mamy już w tej chwili aktywowaną misję, do której potrzebne są Lodowe Kryształy Zimy - te stwory, które pojawiają się i zamrażają. Musimy spowodować, żeby Kryształ przelazł przez nasze rozpalone ognisko. Wtedy będzie nieszkodliwy i dostanie jakby stuna na krótki czas. Wówczas klikamy na nim zębatkę, postać zaczyna pobierać i otrzymujemy lodowy kryształ niezbędny do misji. W sumie musimy zebrać dwa takie itemki.

Idziemy teraz w kierunku Harf, po drodze zatrzymujemy się przy płonących pochodniach. Nie musimy rozpalać ognisk, bo pochodnie stoją niedaleko jedna od drugiej.
W Harf pobieramy misję u NPCa stojącego obok jednej z pochodni. Misja ta polega znowu na zbieraniu energii z czterech złóż. Tym razem złoża umieszczone są na dachach pobliskich domków. Najlepiej robić to z kimś, kto będzie pilnował ogniska.

Nie lubię skakania, więc opiszę ten fragment dokładniej później. Warto jednak zrobić tą misję, bo można za nią dostać tytuł Młodszy Asystent Badawczy Śnieżnej Krainy , który daje +5% do szybkości ruchu, oraz dodatkowo trwałą, profesjonalną rozpałkę, która castuje się w 1 sekundę - Zestaw Profesjonalnych Narzędzi Pana Maggi.

Musimy tu odszukać Cage'a. Stoi on niedaleko pokojówki. Najlepiej wystartować do niego spod pochodni, która jest umieszczona prawie przy rogu domku.Jeżeli mamy wprawę, zdążymy dobiec do Cage'a, zagadać z nim i wrócić do pochodni.
Teraz idziemy, nadal drogą od pochodni do pochodni, na północ w kierunku Wieży Strażniczej Khalara. Odbijamy w prawo w kierunku obozowiska - jest tam ognisko, więc się ogrzejemy. Dalej na prawo jest zamarznięte małe jeziorko, a przy nim 3 bałwanki. Zagadujemy do bałwanka Yanny i wybieramy odpowiedź "Ty to ukrywasz!" po czym biegniemy z powrotem do ogniska.Kierujemy się drogą do obozu startowego, lecz po drodze odszukujemy Ciało Jasona Bauer - musimy zejść ze ścieżki i wspiąć się na skały na koordynaty 41.0 21.4.Klikamy zębatkę na ciało. Wracamy do obozu początkowego i oddajemy misje.

UWAGA Rozmawiamy z NPC Kyde i w opcjach rozmowy wybieramy "Przekaż obydwa klucze"

Opuszczamy obóz początkowy i kierujemy się do Obozu Morza Śniegu. Najlepiej mieć tu odpalony tytuł Mistrz Ucieczek oraz wypić miksturę od pokojówki na szybkość ruchu Nieokiełznany Entuzjazm. Starujemy spod pierwszej pochodni na północ od obozu. Jak mamy wprawę, dobiegniemy bez potrzeby rozpalania ognia, ale początkującym polecam rozpalenie ogniska - tak na wszelki. U NPCa przy ognisku w Obozie oddajemy misje i pobieramy kolejną.
Musimy zlurować do naszego ogniska Renifery, które kręcą się pobliżu. Uderzamy go zwykłym atakiem i powinien się zagrować. Stojąc przy ognisku, używamy kilka razy rozpałki i w ten sposób zabijamy renifera.
Z reniferów dropimy Plastry Dziczyzny. Potrzebujemy 10 plastrów, a z każdego lecą po 2.

Vimma

druid/wojownik/zwiadowca/mag/łotr/strażnik

Serwer: Perun

This post has been edited 1 times, last edit by "Vimka" (Dec 2nd 2015, 9:14pm)


Vimka

Oko Mądrości

Posts: 176

Location: Dolina Przygotowań

Occupation: Wielozadaniowy Droid Bojowy

 • Send private message

8

Monday, December 30th 2013, 7:02pm

Z Obozu Morza Śniegu biegniemy w kierunku Jaskini Lisich Szeptów (mniej więcej na południowy zachód).

UWAGA Gdzieniegdzie po drodze rozsiane są skrzyneczki, z których wypadają Talony Mroźnej Nagrody (które wymieniamy ostatecznie na nagrody) oraz składniki, z których można wyprodukować Oczyszczony kamień Fuzji w transmutorze.W Jaskini Lisich szeptów rozpalamy sobie ognisko i na spokojnie Zagadujemy do leżącego tam NPCa. Dajemy mu napić się gorącej zupy, zalicza nam się misja. Zbieramy też 5 grzybów, które tam rosną.Teraz ruszamy do Obozu w Dolinie Zimowej Nocy.Zagadujemy do NPCów, pobieramy 3 misje. Za żebrami szkieletu, który widać na screenie, pod ścianą skalną, jest ukryta skrzynia, którą otwieramy posiadanym przez nas kluczem od Kyde'a.

Idziemy wzdłuż skał kierując się w głąb Doliny Zimowej Nocy. Po drodze rozkopujemy zębatką mrugające sterty ziemiPrzy odrobinie szczęścia, wykopiemy sobie swoje własne jakuzi i zaliczymy misję:Jeżeli udało nam się wykopać jakuzi niezbyt daleko od Obozu w Dolinie Zimowej Nocy, to wracamy się tam zdać misję i pobrać następną, która dopiero teraz będzie dostępna. Musimy ugotować jajko w gorącym źródle, więc szybko pobieramy tą misję i biegniemy do naszego jakuzi.

Biegniemy dalej, do Doliny Zimowej Nocy. Jak będziemy mieli szczęście, to spotkamy "Czarnego Piotrusia".Niestety, nie zawsze jest. Rozpalamy niedaleko niego ognisko i walczymy z nim, używając śnieżnych kul (dostaliśmy je od jednego z NPCów w Obozie). Po otrzymaniu 10 hitów Piotruś znika, pojawia się idylliczna scenka, a my zamarzamy celowo i lądujemy w obozie startowym.
Idziemy oddać misję do Obozu Morza Śniegu. Stąd kierujemy się na północny zachód w kierunku brzegu Morza Śniegu. Jest tam samotny NPC (i ognisko) - powinniśmy dobiec bez potrzeby rozpalania ognia


Misja u niego to zbieranie czterech energii ze złóż na pobliskich krach lodowych. Piekielnie trudna. Wymaga albo dużej wprawy w skakaniu (wtedy można zrobić samodzielnie), albo współdziałania kilku osób, które cierpliwie będą podtrzymywać ogień. Za tą misję też jest tytuł.
(Może ją opiszę, jak ją wogóle zrobię :mrgreen: )

Od NPCa nad brzegiem biegniemy przy wodzie i nieco dalej, kierując się do Obozu w Dolinie Zimowej Nocy. Po drodze na koordynatach 37.0 33.5 odnajdujemy zamarzniętą dziewczynkę, zagadujemy do niej, a ona pokazuje nam swoje życzenie.UWAGA Gdy zbierzemy w ekwipunku 3 różne marzenia dziewczynki, uaktywni nam się kolejna misja. Tak więc absolutnie nie wyrzucajcie nic z plecaka.
Wspomnę o tym jeszcze później.

Od dziewczynki biegniemy mniej więcej w kierunku Obozu w Dolinie Zimowej Nocy. Po drodze możemy ogrzać się przy pochodni w starym obozowisku cyklopów (w tej krainie cyklopów nie ma, ale szczątki obozu są). Jak mamy wprawę, nie zużywamy drewna.

Vimma

druid/wojownik/zwiadowca/mag/łotr/strażnik

Serwer: Perun

This post has been edited 2 times, last edit by "Vimka" (Dec 2nd 2015, 9:15pm)


Vimka

Oko Mądrości

Posts: 176

Location: Dolina Przygotowań

Occupation: Wielozadaniowy Droid Bojowy

 • Send private message

9

Monday, December 30th 2013, 8:00pm

Teraz kierujemy się na Wieżę Zawodzącego Wiatru. Po drodze spotykamy grupę bałwanków na koordynatach 32.3 20.9Rozmawiamy z pierwszym po prawej i wybieramy opcję "Powinieneś wisieć do góry nogami!"

Biegniemy dalej do Wieży, kierując się na jej szczyt. Po drodze zbieramy z ziemi skrzyneczki.
W połowie drogi znajdujemy pokryty runami kamień, który klikamy zębatką.Na samym szczycie góry (tam gdzie normalnie respi się Locpysk) klikamy wielką skrzynię.Zamarzamy celowo, żeby znaleźć się w obozie startowym. Zdajemy tutaj misję od zamarzniętej dziewczynki. Jeżeli wcześniej udało nam się zebrać jej trzy różne marzenia, to uaktywni się nowa misja. Niestety, dziewczynka pojawi nam się dopiero na następny dzień, tak więc misję pobieramy - i niech sobie czeka.

A my ponownie pokonujemy drogę do Obozu w Dolinie Zimowej Nocy - żeby zdać resztę misji. Z tego Obozu starujemy na poszukiwanie ostatniego z bałwanków. Kierujemy się tam, gdzie na normalnej Wyżynie Ystra jest Wybuchowa Pułapka. Nie musimy się jej obawiać, bo to nie prawdziwa Ystra - tutaj Pułapki po prostu nie ma. Na samym końcu tej odnogi będą bałwanki:Nas interesuje bałwanek w trzecim rzędzie, drugi od lewej 20.0 17.0. Zagadujemy do niego i wybieramy opcję "To ty!".
Gdy z nim porozmawiamy, ukończy nam się misja. Mamy 5 minut czasu na jej zaliczenie, gdyż przedmiot misji, który dostaliśmy od bałwanka, znika po 5 minutach. Zamarzamy, lądujemy w obozie startowym i biegniemy drogą do Harf oddać tą misję (wykorzystujemy pochodnie przy drodze do ogrzewania).
Jeśli z jakiś powodów nie zdążymy, bo zniknie nam przedmiot (nagły afk, crash, cokolwiek), musimy ponownie odszukać ostatnią grupę bałwanków przy Wybuchowej Pułapce i dostaniemy wymagany przedmiot jeszcze raz.

I to wszystkie misje w Śnieżnej Krainie.

Zostaje najważniejsza sprawa - nagrody. Za nasze zmagania dostawaliśmy najczęściej drewno opałowe oraz Talony Mroźnej Zimy. 10 takich Talonów wymieniamy u Kwatermistrza Śnieżnej Krainy na pakiet, z którego może polecieć mnóstwo fajnych rzeczy, m. in. Kryształ Zwierzątka Zodiaku - Strzelec, żywioły ognia, runy transportowe różnego rodzaju, zwierzątka trwałe i na 7 i 30 dni (bezużyteczne ale miłe), ozdoby do domku z premią PT, mikstury dla sadowników, świąteczne skiny na broń itp.

------------------------------------------------

Dowiedziałam się właśnie, że w Śnieżnej Krainie można jeszcze zdobyć kilka tytułów walcząc z bossami zwierząt. Jednakże nie znam szczegółów... Ktoś uzupełni?
Vimma, tytuły za ubicie zwierząt można dostać kierując się na południowy wschód od miejsca gdzie się rozpoczyna zabawę w Śnieżnej Krainie. Są 4 zwierzęta do "ubicia" narzędziami do rozpalania : Byk (bardzo szybki, lata w kółko), Słoń (spowolnienie), Orzeł(rzuca Fear) i Wilk(zaciemnienie). Po kliknieciu na truchło dostaje się tytuły. Nastepnie na południe od miejsca gdzie rozpoczynamy zabawę, pojawia się portal. Klikamy na niego i pojawia się boss- Jeleń , który używa wszystkich zdolności 4 poprzednich bossów. Trzeba umieć się zgrać i posiadać dużo członków w party by się udało ;)

Vimma

druid/wojownik/zwiadowca/mag/łotr/strażnik

Serwer: Perun

This post has been edited 2 times, last edit by "Vimka" (Dec 2nd 2015, 9:16pm)


Vimka

Oko Mądrości

Posts: 176

Location: Dolina Przygotowań

Occupation: Wielozadaniowy Droid Bojowy

 • Send private message

10

Saturday, December 5th 2015, 9:35am

Zamieszczam poniżej pełny zestaw tytułów możliwych do uzyskania - na podstawie danych z ubiegłego roku. W tym roku zdobycie 3 tytułów jest zapewne niemożliwe, z uwagi na to, że wyłączono grę z rzucaniem śnieżkami w króla bałwanów na "normalnej" Ystrze. Nie wiem natomiast, czy za bitwę na śnieżki (w Varanas) są do zdobycia jakieś tytuły. Jak się dowiem, to uzupełnię. No chyba, że ktoś mnie uprzedzi.

A oto lista 13 tytułów:

- Młodszy Asystent Badawczy Śnieżnej Krainy (za wykonanie misji Notatka Badawcza Śnieżnej Krainy II - skakanie po dachach)
- Starszy Asystent Badawczy Śnieżnej Krainy (za wykonanie misji Notatka Badawcza Śnieżnej Krainy III - skakanie po krach)
- Błogosławieństwo Ducha Byka (za pokonanie bossa Byka)
- Błogosławieństwo Ducha Sokoła (za pokonanie bossa Sokoła)
- Błogosławieństwo Ducha Wilka (za pokonanie bossa Wilka)
- Błogosławieństwo Ducha Słonia (za pokonanie bossa Słonia)
- Potężne Błogosławieństwo Ducha (za pokonanie bossa Jelenia - trzeba mieć tytuły z poprzednich 4 bossów)
- Mały Pomocnik Dekorowania Drzewka Płatków Śniegu (udekorować drzewko ozdobami o łącznej wartości 500 )
- Największy Fan Dekorowania Drzewka Płatków Śniegu (udekorować drzewko ozdobami o łącznej wartości 1000 )
- I belive I can fly (uratować wszystkich Gwiazdorów w ciągu 1 dnia)
- Eliminator Mroźnego Króla Bałwanów - nie do zdobycia obecnie
- Legendarny Mistrz Śnieżek - nie do zdobycia obecnie
- Niszczyciel Mroźnego Króla Bałwanów - nie do zdobycia obecnie

Vimma

druid/wojownik/zwiadowca/mag/łotr/strażnik

Serwer: Perun

11

Friday, December 11th 2015, 11:12am

Aktualizacja 12/2015
 • został dodany opis Wielkiej Bitwy na Śnieżynki,
 • zostały zaktualizowane nagrody za Certyfikaty Świętoszka (Skrzynka Prezentów Andrzeja) oraz loot ze Złotego Pakietu Festiwalu Płatków Śniegu,
  • jeśli jeszcze któreś nagrody potrzebują aktualizacji, to proszę o info,
 • ciągle poprawiam linki do bazy danych (runesdatabase -> rom-welten), niedługo zostanie to ukończone,
 • podziękowania dla Vimki za odświeżenie poradnika do Zimowej Krainy,
 • zostały wyczyszczone komentarze w celu zwiększenia przejrzystości tematu,
  • z dwóch postów podsumowujących tytuły zostawiłam ten Vimki, bo poprzednik jest już nieaktywny,
  • błąd zgłoszony przez Imperatorra został przekazany dalej.

12

Friday, December 25th 2015, 7:46am

To i ja dodam coś od siebie :) Mało osób z tego korzysta, więc trzeba choć część uświadomić.


Lepimy bałwana

Event ma swój początek na Wyżynie Ystra(standardowej). Udajemy się do Wieży Strażniczej Khazora. Zastajemy tam NPC-a eventowego Mahar. Odbieramy misję.

Polega ona na zebranie 3 różnych itemów. Pierwszy - wełna owcy, drugi - tęczowa koniczyna oraz trzeci - lodowy rdzeń.
1. Wełnę zdobędziemy z owcy, która biega sobie po Morzu Śniegu. Znajduje się ona mniej więcej w tym miejscu(taki równinny teren nieopodal jeziora):

Klikamy na owcę, aby zrzuciła pożądany itemek i podnosimy z ziemi. Ale uważajcie! Jest ona strasznie szybka! :)
2. Tęczowa Koniczyna znajduje się na terenie Doliny Mroźnego Lasu. Zbiera się je jak roślinki, lecz nie trzeba schodzić z wierzchowca. Respią się mniej więcej w odległości zasięgu minimapy po obu stronach ścieżki. W dodatku respią się bardzo szybko, więc zebranie 5 szt. nie jest problemem.3. Lodowy Rdzeń jest przedmiotem do zdobycia. Musimy upolować specjalnego potworka o nazwie Lodowaty Żywioł, który krąży po Dolinie Mroźnego Lasu - raczej po lewej stronie ścieżki. Przedmiot wylatuje za każdym razem, gdy zabijemy go.

UWAGA!!! PRZEDMIOT WYPADA TYLKO Z WZIĘTYM QUESTEM OD MAHAR!!
A tutaj mapka występowania koniczynek i Lodowatego Żywiołu:

Po zdobyciu wszystkich przedmiotów wracamy do zleceniodawcy i pełni szczęścia oddajemy je.

Nagroda:

Ale to jeszcze nie wszystko!
Od NPC Mahar otrzymamy bałwanka. Tego bałwanka musimy dostarczyć do niejakiej Moer.
Znajdziemy ją we Wschodnim Mieście Varanas obok Zbieraczy. Wystarczy tylko porozmawiać i misja zakończona. Jednakże musimy to zrobić w przeciągu 1 godziny od otrzymania bałwanka, bo inaczej się roztopi.

Nagroda:
Nieśmiertelny ZAQES

Rycerz/Kapłan/Wojownik/Mag
100/100/100/100
Serwer: Saoraid ----> Vesna ----> Nawia
Gildia: Mysticalguild ----> Thor ----> Moonlight ----> Mlekołaki ---> Asgard

This post has been edited 1 times, last edit by "Jondai" (Dec 25th 2015, 10:06am)


Similar threads