You are not logged in.Dear visitor, welcome to Runes of Magic PL. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, November 13th 2013, 3:51pm

Przewodnik po Festiwalu Soku

Wydarzenia w okresie trwania Festiwalu Soku będą odbywać się w następujących lokacjach - w Wyjących Górach, Srebrnym Źródle, na Wzgórzach Grzmiącego Kopyta oraz w Zatoce Tergothen. W związku z tym, wszystkich NPC-ów, u których będziemy mieć możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach znajdziemy kolejno w Logar, Varanas, Dalanis oraz na Moście Toron.

Wszystkie gry odbywające się w czasie wydarzenia mogą zostać powtórzone, jeśli wymienimy Talon na Powtórzenie Festiwalu Soku. Aby otrzymać wcześniej wspomniany talon powtórki udajemy się na Rynek Główny Varanas i kierujemy się do Gospodarza Festiwalu Soku - Andy Yanith. Talon otrzymujemy jeśli podarujemy mu 1 Runę Portalu Przenoszącego lub 100 Grejpfrutów i 100 Koncentratów Soku (przedmioty te wypadają z pokonanych przeciwników).

Za ukończone wydarzenia otrzymujemy Certyfikat Uczestnictwa w Festiwalu Soku. Po uzbieraniu 15 certyfikatów, mamy możliwość wymiany ich na nagrodę - Pakiet Biesiadny + Żywioły Ziemi (Pakiet z Materiałami).

Otwierając Pakiet Biesiadny losowo możemy zdobyć:
Otwierając Pakiet z Wyszukaną Butelką możemy zdobyć losowo:
Otwierając Pakiet ze Strojem ze Stoiska z Sokami losowo możemy otrzymać:
Otwieracjąc Praktyczną Torbę z Przedmiotami losowo możemy zdobyć:
Otwierając Torbę Treningu Przygody można zdobyć losowo:
Otwierając Żywioły Ziemi (Pakiet z Materiałami) losowo możemy zdobyć:
ZADANIA
1. OLIMPIADA SOKOWA
NPC: Katharine Fulei [Kelner Olimpiady Sokowej], znajdziemy ją na Rynku Głównym w Varanas.

Biorąc udział w tym wydarzeniu przyda Nam się dobry refleks, zręczność i pełna koncentracja. Na wykonanie zadania mamy jedną minutę. Na ekranie pojawi Nam się nowy pasek z dodatkowymi umiejętnościami. Na ekranie będą się wyświetlać strzałki, a Naszym zadaniem będzie używaniu z paska umiejętności tej samej strzałki, jaka pojawi się wcześniej. W lewym rogu pojawi się okienko z uzyskaną punktacją za prawidłowe naciśnięcie strzałki. Musimy jednak pamiętać, że za każdą źle powtórzoną czynność, tracimy punkty.

NAGRODY:
2. KELNER NA JEDEN DZIEŃ
NPC: Shobot Glan [Zarządca Stoiska z Sokami], znajdziemy go na Rynku Głównym w Varanas.
Naszym głównym zadaniem w tym wydarzeniu, będzie wcielenie się w rolę kelnera, podającego wybrane napoje swoim klientom. Do Naszej dyspozycji mamy sześć stołów z sześcioma klientami. Zadanie podobnie, jak wyżej wymienione polega na dobrym refleksie i koncentracji. Również na Naszym ekranie pojawi się pasek z nowymi umiejętnościami. Pojawią się cztery umiejętności, w tym ostatnia której użycie spowoduje zakończenie wydarzenia, jeśli nie będziemy chcieli go dalej kontynuować. Limit tego wydarzenia to trzy minuty.

W wydarzeniu tym mamy określone sposoby zachowania klienta, gdy woła:
 • Do dna! - wtedy używamy umiejętności Zdrówko;
 • Poproszę szklaneczkę Złotego Soku! wtedy używamy umiejętności Złoty Sok;
 • Poproszę szklaneczkę Jabłkowego Soku! wtedy używamy umiejętności Sok Jabłkowy;
 • Ech! Chyba zwymiotuję... wtedy używamy umiejętności Torba na Wymioty (^^).
W tym wydarzeniu ważne jest, byśmy spełnili żądania klienta zanim zniknie "chmurka" dialogu, która pojawia się nad głową konkretnego klienta.

NAGRODY:
3 ZWARIOWANY BARMAN
NPC: Shela Berit, znajdziemy ją na Rynku Głównym Varanas - po lewej stronie przed Domem Aukcyjnym.
Naszym zadaniem w tej misji jest sporządzenie wybranego przez klientów napoju przez połączenie dwóch składników. Przed Nam znajduje się stół z ośmioma składnikami - Jodka, Sok Pszeniczny, Musimo, Cola, Lemoniada, Sok Limonkowy, Syrop Winogronowy oraz Sok Trzcinowy. Sposoby tworzenia poszczególnych napoi znajdziemy rozmawiając z NPC-em (powiają się one również w tym poradniku, po rozpoczęciu wydarzenia w grze). Klienci do stołu będą podchodzić bardzo szybko, dlatego to ważne aby przyswoić sobie wiedzę sporządzania poszczególnych soków. Po wymieszaniu odpowiednich składników pojawi Nam się nowy pasek z okienkiem umiejętności, którego należy użyć na określonym kliencie.

Połączenia soków:
 • Jodka z Limonką = Jodka + Sok Limonkowy
 • Juba Libre = Cola + Sok Trzcinowy
 • Soczysto Kwaśny = Lemoniada + Syrop Winogronowy
 • Sok Waniliowy = Sok Pszeniczny + Musimo
NAGRODY:


2

Tuesday, December 3rd 2013, 3:49pm

4. ZADANIE TWORZENIA SZCZĘŚCIA
NPC: Aytin Lor - znajdziemy go w Dolnym Mieście Wschodnim Varanas.
Zadanie to jest bardzo proste. Polega ono na stworzeniu trzech sztuk Soku z Księżycowego Grejpfruta. Aby wykonać to zadanie potrzebujemy Receptura - Sok z Księżycowego Grejpfruta oraz dwóch podstawowych składników - Grejpfrut oraz Koncentrat Soku.
Kiedy mamy już wszystkie niezbędne składniki, przyrządzamy sok i oddajemy.

NAGRODY:
5. W POSZUKIWANIU KOBOLDA

NPC: Lob Kayen, którego znajdziemy na końcu mostu w Varanas.
Wydarzenie to obejmuje pięć rzędów po pięć beczek. Limit tego wydarzenia to dwie minuty. Pojawia się Nam nowy pasek akcji z dwoma nowymi umiejętnościami. Pierwsza z nich służy do wykrywania czy w którejś z beczek znajduje się kobold. Jest to umiejętność obszarowa, która swoim działaniem obejmuje kilka beczułek w zależności, w którym miejscu jej użyjemy. Druga umiejętność służy do rozbijania beczułki, w której znajduje się Pijący Kobold. Odnajdują w beczkach trzech koboldów, zaliczamy misję i możemy zgłosić się do NPC-a po nagrodę.

NAGRODY:
6. KURIER SOKU
NPC: Meryl Blacke, którą znajdziemy przed mostem w Varanas (w pobliżu teleportu).
Wydarzenie to odbywa się o określonych godzinach zaczynając od północy. Zadanie to powtarza się co dwie godziny, czyli kolejno od północy, później o godzinie 2, 4, 6, 8 i kolejno. Aby wziąć udział w wydarzeniu musimy się zarejestrować 10 minut przed jego rozpoczęciem. Limit tego wydarzenia to 10 minut, w tym też czasie musimy je ukończyć.
W Dolnym Zachodnim Mieście Varanas oraz w Dolnym Wschodnim Mieście Varanas znajdują się beczki pokryte śniegiem. Nasze zadanie polega na zebraniu tych beczułek. Pierwsze siedem osób, które ukończy wydarzenie otrzymują nagrody w postaci certyfikatów festiwalu. W wydarzeniu tym możemy wziąć udział tylko raz dziennie. W zależności od liczby wygranych w tym wydarzeniu możemy otrzymać trofeum - brązowe, srebrne oraz złote. Dodatkowo możemy również za Żetony Phiriusa zakupić wierzchowca.

NAGRODY:
7. DEGUSTACJA SOKU
NPC: Bill Blake - znajduje się on przed miastem Dalanis na Wzgórzach Grzmiącego Kopyta (w pobliżu teleportu).
Otrzymuje od niego pustą szklankę, którą napełniamy sokami znajdującymi się w pobliskich beczkach. W zależności od wyboru soków z beczek otrzymujemy czar, który zwiększa określony atrybut.
 • Przyprawiony sok + Przyprawiony sok = zwiększa krytyczne obrażenia fizyczne i magiczne o 3% na godzinę
 • Kwiatowy sok + Kwiatowy sok = prędkość ruchu zwiększa się o 5% na godzinę
 • Owocowy sok + Owocowy sok = współczynnik uniku fizycznego zwiększa się o 3% na godzinę
 • Przyprawiony sok + Kwiatowy sok = współczynnik uniku magicznego zwiększa się o 3% na godzinę
 • Kwiatowy sok + Owocowy sok = zwiększa prędkość rzucania czarów o 5% na godzinę
 • Przyprawiony sok + Owocowy sok = zwiększa prędkość ataku o 5% na godzinę
8. DEGUSTACJA NOWYCH PRODUKTÓW
NPC: Tani "Żelazny Puchar" - znajdziemy go w pobliżu teleportu przed miastem Dalanis.
Przyjmując od niego zadanie otrzymujemy Próbkę Soku. Nasza misja polega na poczęstowaniu dwunastu graczy tym sokiem.

NAGRODY:
9. 90 SEKUND - OTWARTY BAR
NPC: Lejan Doblin, znajdziemy go na Moście Toron.
Nie jest to zadanie do pobrania, ale można nazwać to wydarzenie dobrą zabawą. Polega ono na piciu soków, najwięcej ile jesteśmy w stanie. Przed nami znajdują się trzy beczki z sokiem oraz trzy wiaderka z wodą. W prawym górnym rogu ekranu pojawia Nam się czar, który zwiększa swoją wartość liczbową w czasie, kiedy pijemy sok. Kiedy wartość ta przekroczy stu nie będziemy mogli kontynuować tego wydarzenia, dlatego musimy popijać sok wodą z wiaderek. Limit tego wydarzenia to 90 sekund.

NAGRODY:
Tytuł możliwy do zdobycia HAPPY HOUR za wypicie ponad 30 szklanek z sokiem.
10. PROPAGATOR SOKU
NPC: Hank "Beczka Soku", znajdziemy go na Moście Toron.

Nasze główne zadanie w tej misji polega na wypromowaniu festiwalu. Otrzymujemy Zestaw Promocyjny, z którego musimy skorzystać w określonych miejscach. Miejsca te oznaczone są zielonym okręgiem i strzałką po całym zamku.

NAGRODY:
11. NIE BĄDŹ TAKI POWAŻNY
NPC: Lindemannen - znajdziemy go na Moście Toron.
Zadanie to jest bardzo proste. Otrzymujemy Beczkę Soku Festiwalowego, którą używamy na Strażnikach z Królestwa Lechif. Musimy jej użyć na sześciu składnikach, aby ukończyć zadanie.

NAGRODY:
12. DOSTAWA SOKU
NPC: Pechores - znajdziemy go na Moście Toron.
Naszym zadaniem jest dostarczenie schłodzonego soku do określonych miejsc. Otrzymujemy więc sok, który musimy dostarczyć - Chłodny Zapieczętowany Sok oraz Sok Błyskawicy. Ten drugi sok służy do zwiększania szybkości poruszania się, ale musimy pamiętać by nie wykorzystać go nadmiernie, ponieważ wywoła on skutki uboczne (będziemy poruszać się wolniej). Limit tego wydarzenia to 5 minut, jednak możemy liczyć na większą nagrodę, jeśli wydarzenie ukończymy szybko. Sok musimy dostarczyć do pięciu stoisk.

NAGRODY:Dodatkowo raz dziennie możemy odebrać festiwalową potrawę i napój (Wzgórza Grzmiącego Kopyta lub Zatoka Tergothen). Tytuły możliwe od otrzymania w tym wydarzeniu to:
 • DEGUSTATOR - za skosztowanie wszystkich potraw podczas trwania festiwalu;
 • SMAKOSZ SOKÓW - za skosztowanie wszystkich napojów podczas trwania festiwalu.


Doktor

Oko Mądrości

Posts: 179

Location: Bruksela

Occupation: Kucharz

 • Send private message

3

Thursday, December 12th 2013, 11:25am

Popełniłaś błąd. Za gierke z beczkami na moście za złapanie 3 koboldów dostaje się 2 certyfikaty, nie 3. (przed chwilą sprawdzone)

Bo jak Dr.House, kocham nienawidzić życie.

Actions have reactions, don't be quick to judge
You may not know the harships people don't speak of
It's best to step back, and observe with couth
For we all must meet our moment of truth

Julito

Grandmaster at arms

Posts: 330

Location: Unknown

 • Send private message

4

Thursday, December 12th 2013, 1:28pm

Może nie błąd.

W ewencie wykorzystujemy 2 skile jeden do sprawdzenia beczki i drugi do jej zniszczenia.

Jeżeli zniszczymy 3 lub więcej beczek bez kobolda w środku to nie dostaniemy maksymalnej ilości certyfikatów za to zdarzenie.

Jeżeli zniszczymy 1 lub 2 puste beczki to nadal otrzymamy 3 certyfikaty tak samo jak trafimy 2gim skilem koboldy bezbłędnie :)
Mądrość idzie w parze z Inteligencją, Inteligencja nie zawsze w parze z Mądrością :)

Lepiej żałować, że coś się zrobiło niż żałować, że się nie spróbowało tego zrobić. ;>

Zayka

Arcykapłan Północy

Posts: 14

Location: S-ec

 • Send private message

5

Thursday, December 12th 2013, 1:46pm

Potwierdzam to, co napisał Julito.

Właśnie udało mi się znaleźć trzy koboldy bez niszczenia żadnej pustej beczki - dostałam za to trzy certyfikaty.
Wczoraj miałam mniejsze szczęście i tych pustych beczek trochę poszło - po znalezieniu trzech koboldów dostałam dwa certyfikaty.
ZAYKA
kapeć/zwiad/rycerz/łotr/mag/wojownik
97/91/85/76/47/52
SERWER: CATH
GILDIA: MEMENTOMORI

KELRISA
strażnik/woj/drut
SERWER: PERUN
GILDIA: IMPERIUM

RIP

6

Friday, October 2nd 2015, 5:37pm

Aktualizacja 2/10/2015:
- zostały zmienione linki do bazy danych (runesdatabase -> rom-welten),
- została zmieniona nagroda za certyfikaty (Pakiet Beczka -> Pakiet Biesiadny),
- została zmieniona liczba certyfikatów wymaganych do wymiany na nagrodę na 15,
- zostały dodane kombinacje soków w zadaniu Degustacja Soku (info by Lucy),
- poprawiłam też jakieś drobne literówki.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie dotyczące poradnika to zapraszam do komentowania :)