You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Runes of Magic PL. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Shaenor

Wysłannik Oka Mądrości

• "Shaenor" started this thread
  • Send private message

1

Thursday, November 3rd 2011, 10:34pm

w/r w/wd

Czy można jednoznacznie napisac, ktory wykreca lepszy dps? W/wd dajmy ma potezne odpalki niestety trwa to zaledwie max. 30 sekund potem robi ciut mniejszy dps..lecz w/r..no hm.. nim nie gralem, lecz niezbyt zawsze lubilem nosic na wojowniku 2 broni 1H [myslalem o 2h na w/r :D ]

kucek

Rycerz Honoru

• Send private message

2

Thursday, November 3rd 2011, 10:40pm

Ośmielę się stwierdzić, że W/R robi większy DPS.
Można mnie spotkać na pl serwerze Allods online pod nickiem: Qcek(liga - Kleryk)
Nie gram już w ROM'a.

Shaenor

Wysłannik Oka Mądrości

• Send private message

3

Thursday, November 3rd 2011, 10:42pm

Przy buildzie 2H czy 2x 1H? pytam, ponieważ ludzie dwuręczne bronie, a nie chcę stracić na DPs zbyt dużo.

kucek

Rycerz Honoru

• Send private message

4

Thursday, November 3rd 2011, 10:46pm

DPS przy obu jest podobny. Build na 2x1h wymaga chyba trochę więcej PT niestety.
Grałem na 2h, przerobiłem się na 2x1h, ale trudno mi stwierdzić, czy DPS mi to podniosło, bo przy okazji zdobyłem kilka ciekawych itemków.
Można mnie spotkać na pl serwerze Allods online pod nickiem: Qcek(liga - Kleryk)
Nie gram już w ROM'a.

5

Friday, November 4th 2011, 1:13am

Dobrze ubrany bulid w/wd nie ma sobie równych jeśli chodzi o bron 2h^^, przy porównaniu z w/r pod 2x1h już jest różnie^^
[img][/img] Obecnie Off. Od jakiegoś czasu zdobywam inne instancje XD i troluje na forum :D

6

Friday, November 4th 2011, 9:23am

W/wd ma jeszcze jedną przewage- większa przeżywalność oraz natychmiastowe aoe:)
Tak do broni 2h to wg tylko z wardenkiem na plecach:)
[img][/img]
Wojownik/Rycerz---->Zwiadowca/Wojownik off.
Runes of Magic off.

7

Friday, November 4th 2011, 9:57am

W praktyce jeżeli chodzi o buildy 2-handowe w/wd nie ma sobie równych, w szczególności na bossach humanoidach, tam już różnica jest ogromna. Jeśli zaś porównywa w/wd 2handowego , a w/r 2x 1 hand , W/R wygrywa , w obecnym balansie , nie ma w ogóle , zaznaczonej jakieś różnicy między broń-mi dwuręcznymi a jednoręcznymi , mają prawie identyczny DPS , a to , że ktoś będzie miał 25k obrażeń na full a 20 nie robi różnicy ... Ludzie odpowiedzialni za balans w tej grze do roboty!
Wracając do tematu ( teaoria teraz niah niah) dobrze ubranego w/r 2x1 handowego nie jest nikt w stanie przebic , nawet łotr/zwiad :).

Shaenor

Wysłannik Oka Mądrości

• Send private message

8

Friday, November 4th 2011, 4:56pm

Quoted from "Linaquel;333082"

W praktyce jeżeli chodzi o buildy 2-handowe w/wd nie ma sobie równych, w szczególności na bossach humanoidach, tam już różnica jest ogromna. Jeśli zaś porównywa w/wd 2handowego , a w/r 2x 1 hand , W/R wygrywa , w obecnym balansie , nie ma w ogóle , zaznaczonej jakieś różnicy między broń-mi dwuręcznymi a jednoręcznymi , mają prawie identyczny DPS , a to , że ktoś będzie miał 25k obrażeń na full a 20 nie robi różnicy ... Ludzie odpowiedzialni za balans w tej grze do roboty!
Wracając do tematu ( teaoria teraz niah niah) dobrze ubranego w/r 2x1 handowego nie jest nikt w stanie przebic , nawet łotr/zwiad :).

Zastanow sie, ile tak naprawde jest bossow humanoidow, a ile magicznych stworzen ;]

9

Monday, June 25th 2012, 4:36pm

Oświeżam temat :)
Ostatnio, po nieudanych próbach przekonania się do r/s (nudy, nudy, nudy), naszło mnie na zrobienie woja/strażnika. I tu mam pytanie, jak w obecnym chapterze przedstawia się gra tą klasą w porównianiu do w/r (którym gram obecnie)? Z moich rozkmninek skilli w bazie danych wynika:
- w/r ma przewagę w postaci 3-stopniowego combo próbny atak->flanka->rozszczepiające cięcie, gdzie w/wd ma jedynie dwustopniowe cięcie->atak taktyczny, próbny atak->osłabienie ataku, od biedy próbny atak->flanka
- w/r na 2x1h ma dodatkową możliwość używania swojego combo na zmianę kończąc rozszczepiającym cięciem i gromem
- w/wd ma zwiększone obrażenia od cięcia dla bestii i humanoidów
- w/wd ma dodatkowe aoe z niskim cd, buffka na atak od strażnika oraz elitkę zwiększającą obrażenia od krytyków z dodatkiem w postaci -aggro

I tak podsumowując w/r wydaje się mieć większy atak ze skilli, w/wd lepsze odpałki + dodatkowy buffek na 15 min.
A które z tych połączeń według was jest lepsze? Warto przerzucać się z w/r na w/wd? W/wd wydaje się ciekawszy, ale dobry dps też się liczy, więc nie chciałabym zmieniać na połączenie wyraźnie słabsze od w/r, chociaż żeby porównywalny był :P

10

Tuesday, June 26th 2012, 3:19pm

Odpowiedź jest prosta - nowy chapter póki co nie wniósł nic nowego do gry wojownikami, może poza nową subklasą, która w pełni bazuje tylko na szale (co kiepsko mi się zdaje wyjdzie, pomimo ciekawych elitek) , z nowej instancji nie ma praktycznie jakiegoś sensownego eq a i bron nie opłaca się zmieniać jeśli ktoś miał z tosha.

A co do tego co wybrać (grać czy nie grać wojem, o to jest pytanie :P)
Jak lubisz bić 2H - bierz W/WD,
jak 2x1h - bierz W/R
istnieje jeszcze 3 możliwość wybierz wszystkie te 3 klasy :P tylko musisz być elfem

ps: jest jeszcze taki fajny skill z tosha coś w stylu "Ciegów" z WA tylko wykoksany i można nim bić 2H jak i 2x 1h (daje 740% DPS od broni w ręce głównej)
Okrutnie Zuchwały Atak
Serwer: Saoraid
Gildia: Venatoris
Postać:
Killmore (Wojownik/łotr, poz. 72/70)

11

Saturday, August 4th 2012, 1:40am

Quoted from "Linaquel;333082"

zgadzam sie co do tego ze w obecnym bilansie roznica pomiedzy 2h a 2x1h jest niewielka tymniemniej w przypadku w/r slabo aczkolwiek widoczna co do dobrze ubranego w/r 2x1h i r/s no coz porownaj te klasy tak samo ubrane z tym samym tierem na broni a woj niestety zostaje w tyle, roznica do kt wlacznie jest mocno widoczna, od gc+ szanse sa bardziej wyrownane zaczyna liczyc sie ilosc pattu, kryt nie wlazi tak czesto

12

Sunday, August 5th 2012, 5:15pm

A ja mam pytanie o elitkę W/Wd "Mentalny Bestiariusz - Zrozumienie struktury organizmów pozwala zwiększyć obrażenia zadane Cięciem Wrażliwym bestiom i humanoidom." Czy to rzeczywiście działa? W którymś z tematów o w/wd było powiedziane, że z tą elitką cięcie ponoć potrafi zadać kilkaset % więcej obrażeń, niż normalnie, a u mnie różnice są bardzo niewielkie. Oczywiście testuję jedynie na humanoidach lub bestiach i po uprzednim użyciu próbnego ataku (żeby był efekt wrażliwości).

13

Sunday, August 5th 2012, 11:05pm

Elitka ta działa w sposób taki, że permanentnie zwiększa obrażenia z Cięcia i obrażenia z Otwartej Flanki na potworach/bossach typu humanoid/bestia o 50 %, dlatego, też kto był kiedykolwiek z ogarniętym W/WD na GC hard i na bossie nr 3 lub numer 6 widział kosmiczne hity po 1mln ( EQ endgame na 67 lvl, teraz te hity idą po 1.5 mln z Otwartej Flanki), wie o co chodzi.
Wzór na te skille można by opisać jako "xxx % obrażeń od broni w ręce głównej razy 1.5" na humanoidach/bestiach i w cale nie trzeba używać na przeciwniku pierw Próbnego Ataku jeżeli chcemy użyć ,,wzmocnionego" Cięcia :).
Tak czy inaczej na humanoidach/bestiach W/WD TO BESTIA, dorzuć jeszcze jego ilość pattu, to jak słoń w magazynie z porcelaną.